fbpx
CV.ee tööelublogi

Eestlastel on kõige enam karvaseid kolleege

Eestlastel on kõige enam karvaseid kolleege 2

Karvaseid ja neljajalgseid töökaaslasi kohtab kontorites üha sagedamini ja tänaseks võib mõni lemmikloom joosta vastu juba kolmandikus ettevõtetest, kinnitab CV Online kontorisaladuste uuring. Kontoriloomadele omistavad töötajad head mõju stressi maandamisel, rutiinist vabastamist ja abi suhete loomisel.  Eesti kontorilooma poliitika on teiste riikidega võrreldes liberaalsem, sest näiteks mujal Euroopas on lemmiku tööle võtmise privileeg vaid kümnendikul töötajatest.

Kontorikoer Super-Laki on ühtlasi ka noorte karjääriakadeemia Supernoored.ee üks reklaamkarakteritest, keda joonistati ka Tartus Intellektika messil oma superkangelasena noorte poolt.
Kontorikoer Super-Laki on ühtlasi ka noorte karjääriakadeemia Supernoored.ee üks reklaamkarakteritest, keda joonistati ka Tartus Intellektika messil oma superkangelasena noorte poolt.

Lemmiklooma tööle kaasa võtmine kogub aina enam populaarsust ning CV-Online’i hiljutisest uuringust selgub, et ka töökohad muutuvad aina enam lemmikloomasõbralikuks. Uuringus osalenud 1500 inimesest pea 450 vastasid, et nende töökohas käivad lemmikloomad kaasas. Kõige sagedasemad neljajalgsed kolleegid on koerad, kuid kontorites võib kohata ka näiteks kasse ja tuhkruid.

Teadlased on uurinud lemmikloomade mõju kontorites ning selgus, et kontorikoerad vähendavad stressitaset, alandavad pulssi ja mõjuvad positiivselt produktiivsusele ning omavahelistele suhetele. Kontoris olev lemmikloom aitab luua inimeste vahel usaldussuhet.

“Aina enam loomaomanikust tööotsijaid peab üheks tähtsaks argumendiks töökoha valikul ka loomapoliitikat,” kommenteerib levivat trendi CV-Online’i turundus- ja kommunikatsioonijuht Rain Resmeldt Uusen. “Seda ei häbene tööotsijad ka juba esimestes intervjuudes teemaks võtta,” ütleb Uusen.

Ameerikas läbi viidud katsed näitasid, et kahe jälgimise all oleva nädala jooksul kogesid need inimesed, kelle töökohas lemmiklooma kaasavõtmine lubatud ei olnud, tunduvalt suuremat stressi kui need, kellel lemmik kaasas oli.

Samuti paluti nendes töökohtades, kus muidu loomad lubatud on, need paariks päevaks koju jätta. Nendel päevadel kogesid töötajad suuremat stressitaset.

Ettevõtted, kus lemmikloomad lubatud ei ole, toovad peamiseks põhjuseks ebasümpaatia loomade vastu ja töötajate allergia. Samuti muretsevad tööandjad kontorites olevate sisustuselementide pärast. Veel kardetakse, et loomad on häirivad ja segavad töötempot.

Näita ka enda kontorilooma! Postita pilt sotsiaalmeediasse, kasutades teemaviidet #KONTORILOOMAD
Näita ka enda kontorilooma! Postita pilt sotsiaalmeediasse, kasutades teemaviidet #KONTORILOOMAD

Loomulikult tuleb lemmiklooma kontorisse võtmise puhul arvestada mitmete asjadega, ennekõike just kolleegidega ning allergiatega. Sellepärast ongi hea trend teha proovipäevi, kus ühel päeval nädalas võtab üks töötaja oma lemmiku kaasa ning selles sõltuvalt saab otsustada, kas kollektiivi on lemmikud oodatud või mitte,” ütleb Uusen, kelle taksikoer Laki on võitnud CV-Online’i kontori töötajate südamed.

Üleskutse! Millised kontoriloomad käivad Sinu töökohas?

Postita sotsiaalmeedias Instagramis, Facebookis jm oma kontoriloomast foto, kasutades teemaviidet #kontoriloomad

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top