Tööotsijale
CV.ee tööelublogi tööotsija kategooria toob sinuni uudised ja parimad praktikad, et olla tööturul edukas.
Avasta » Tööotsijale
Korduma kippuvad küsimused
Siit leiad kõik korduma kippuvad küsimused ja karjäärialased soovitused.
CV on iga kandidaadi visiitkaart ning tähtis osa esmamulje loomisest. Selle eesmärk on näidata tööandjale, et sobid pakutavale töökohale. Oluline on omada korrektselt koostatud CV-d ning enne kandideerimist läbi mõelda, millised on sellele ametikohale esitatavad nõuded. CV näidis ja CV koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt on leitavad siit.
Motivatsioonikiri on sinu oskuste ja varasemate kogemuste kirjeldus, mis täiendab CV-d. See aitab sind näidata parimast küljest ning põhjendada tööandjale, miks just sina oled sobivaim kandidaat pakutavale ametipositsioonile. Motivatsioonikirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt on leitavad siit.
Kaaskiri on märksa lühem ja põgusam kui motivatsioonikiri ning selle võib lisada ka lihtsalt e-mailina. Selgita, mis kohale kandideerimas oled ja lisa oma põhjendus. Kirjelda põgusalt oma tausta ja proovi leida paralleele töökuulutuse nõudmiste ja enda kogemuse vahel. Kaaskirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt ning õpetused, kuidas luua silmapaistev kaaskiri on leitavad siit.
Uuringutest on selgunud, et kandidaadi sobivuse hindamisel toetutakse kõige enam just töövestlusele. Töövestlus annab tööandjale võimaluse kandidaadiga isiklikult tutvuda, küsida täpsustavaid küsimusi ja mõista, kas kandidaadi isiksus ja taust lähevad kokku tulevase meeskonnaliikme profiiliga. Soovitused, kuidas valmistuda töövestluseks leiad siit.
Palgaootuse määramisel tuleks jääda reaalsuse piiridesse. Liiga kõrge palgaootuse puhul võidakse sind värbamisprotsessis välja praakida ja eelistada kandidaate, kelle ootusele suudab tööandja ka vastata. Palgaootuse välja selgitamiseks tuleks arvesse võtta tööstaaži, keskmist palka enda positsioonil, hinnata oma konkurentsivõimet ja varasemat kogemust. Soovitused, kuidas selgitada välja enda palgaootus leiad siit.
Värsked uudised
Konkurentsivõimeline palk: Kas päris asi või üks suur mull?
Mida tähendab ,,konkurentsivõimeline palk” tööpakkumistes ja kas see viitab heale tasule või on see lihtsalt turundustermin.
Kas palgaootus tuleks lisada CV-sse?
Kas palgaootus tuleks lisada CV-sse? Uuri välja palgaootuse lisamise plussid ja miinused ning tea, millal palgaootusest rääkida.
10 küsimust, mida küsida töövestlusel tööandjalt
Siin on sulle 10 olulist küsimust töövestlusele, mida tööandjalt küsida, et hinnata, kas uus töökoht on sulle parim valik.
5 suurimat hirmu, mis pidurdavad sinu võimalusi uuele tööle pääsemiseks
Tööle kandideerimine võib olla hirmutav protsess, aga nende nõuannetega saad oma enesekindlust tõsta tööle kandideerides.
Kuidas võita soovitud töökoht tihedas konkurentsis?
Kuidas eristuda teistest kandidaatidest ja suurendada oma võimalusi unistuste töö saamiseks, kui tööturul tööpakkumis napib?
Jätkusuutlikkuse trendid tööturul
Kiiruuringu andmed näitavad murettekitavat lõhet jätkusuutlike tegevuste ja tööturu situatsiooni vahel. Episoodis süveneme koos Impact Day programmijuhiga jätkusuutlikkuse trendidesse.
Tööelublogi podcast tööotsijale
Kuula kõiki podcasti episoode siit.
CV.ee tööelublogi podcast
Kasulik lugemine
Motivatsioonikirja näidis
Motivatsioonikirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Juhend, kuidas luua silmapaistev motivatsioonikiri.
CV näidis
CV näidis ja CV koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Juhend, kuidas luua atraktiivne CV, mis paistab silma.
Kaaskirja näidis
Kaaskirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Siit leiad juhendi, kuidas luua silmapaistev kaaskiri.
Kuidas valmistuda töövestluseks
Siit leiad soovitused, kuidas valmistuda töövestluseks. Lisaks tutvustame töövestluse kuldreegleid.
Meie Youtube kanal
CV.ee Youtube kanalilt leiad palju häid videosid oma karjäärialaste katsumuste lahendamiseks.