fbpx
CV.ee tööelublogi

Eestlane unistab kodusest tööst ja heast meeskonnast

Eestlane unistab kodusest tööst ja heast meeskonnast
Foto Unsplash

Eestimaalased unistavad kodusest tööst või töötamisest lastega, näitab meie CV.ee värske uuring. Väga oluliseks peavad töötajad ka sõbralikku ja toimivat meeskonda.

Uuringus “Minu unistuste töö” tõid vastajad välja nii konkreetseid ameteid kindlas ettevõttes kui ka üldise nägemuse oma karjäärist tulevikus.

Vastajad nimetasid ihaldusväärseimateks ametiteks lasteaiaõpetaja, raamatupidaja ja treeneri oma. Neile järgnesid kondiitri, projektijuhi ja müügijuhi ametid. Unistuste ametina mainisid üksikud vastajad ka väga kõrge sisenemislävega ameteid nagu miljonär või postitantsija, aga ka madala sisenemislävega ameteid nagu escort-saatja.

Oli vastajaid, kes unistasid töökeskkonnast, kus valitseks üleüldine teineteisemõistmine ja harmoonia ja tihedat mainimist leidis küsitluses hea tiimiõhkkond. Näiteks soovis üks vastaja tööd, mis „paneks silmad särama ja laseks välja lasta oma sisemise lapse – soovin meeskonda, kellega koos lollusi teha.“

Paljud inimesed märkisid kirja väga konkreetsed soovid. Näiteks unistavad mõned vastajad tööst PÖFFi meeskonnas või USS ja G4S turvafirmas. Nagu ka haridusnõuniku tööst Innoves või haridusministeeriumis.

Ennekõike soovivad inimesed teha tööd kodunt ja paindliku graafikuga, mida suur osa vastanuist põhjendab sooviga olla rohkem perega või kohandada oma tööelu laste päevakavaga.

„See on oluline signaal Eesti juhtidele, et ainult rahast ei piisa.” rõhutas Rain Resmeldt Uusen, CV-Online’i tööturuekspert, “töötajad eeldavad paindlikku töökorraldust ja head keskkonda. Töökäte põua ajal ei ole mõtet arutada, kas see on õigustatud või mitte. Võidavad tööandjad, kes seda pakkuda suudavad.”

Toimetaja soovitab:

Tööturu baromeeter: praeguse tööeluga on rahul vaid kolmandik töötavatest inimestest

Töö kodu kõrvaltänavas või teises Eesti otsas? Eestimaalased käiks tunni kaugusel tööl €400 palgatõusu eest

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top