fbpx
CV.ee tööelublogi

TÖÖJÕU TERMOMEETER: TÖÖJÕUTURG JÕUDNUD 31 KRAADINI

TÖÖJÕU TERMOMEETER: TÖÖJÕUTURG JÕUDNUD 31 KRAADINI 1

Eesti Tööandjate Keskliit annab alates sellest aastast välja kvartaalset tööjõupuuduse termomeetrit. Tööandjate tööjõu termomeeter on analüütiline tööriist, mille abil Tööandjad monitoorivad ja kommunikeerivad tööjõuturu olukorda.

Tööjõutermomeetri näitu alla 10 kraadi peetakse madalaks ja üldjuhul vastab see majanduskriisile või -seisakule. Näit 10-st 20 kraadini on hea tase, mil luuakse uusi töökohti ja nende mehitamiseks jätkub ka tööjõudu. Temperatuuril vahemikus 20-30-ni on ohutsoon, mis tähendab, et tööjõu leidmiseks tuleb vaeva näha. 30-40 kraadi vahel on tööjõuturul juba palav, tööandjate jaoks on töötajate leidmine raske ning tööjõuturg on kerges kriisis. Näit üle 40 kraadi on selge tööjõukriis ja majandust ähvardavad terviseprobleemid.

2018 I kvartali andmetel on termomeetri näit juba 31 kraadi, mis viitab sellele, et tööjõuturg on jõudnud ohutsooni.“ Kui õues hakkab ilm alles kevade märke näitama, siis tööjõuturul on tunda juba ülekuumenemise ohtu. Tööjõudu aktiveerivad poliitikad ei ole piisavalt vilja kandnud. Ülalpeetavuse määr kasvab endiselt, pannes tööealiste õlule üha raskema maksukoorma. Vakantside osakaal püsib kõrge – 2005 aasta tasemel, mil tööjõuturul oli aktiivseid inimesi 4% vähem,“ kommenteeris olukorda Tööandjate Keskliidu analüütik Raul Aron.

Allikas Eesti Tööandjate Keskliit

KUULA CV Online’i turundusjuhi Rain Uuseni Vikerhommiku raadios antud kommentaare, millistes valdkondades on Eestis tööjõupuudus ja miks.

Vikerraadio intervjuu

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top