fbpx
CV.ee tööelublogi

5 praktilist sammu unistuste tööni

5 praktilist sammu unistuste tööni

Lapsena teadsime hästi, millisest tööst unistame. Kasvades muutusid ka mõtted ja plaanid. Kas mäletad, mis oli Sinu unistuste töö lapsena? Kas Sa teed täna oma unistuste tööd? Või kannatad tööpäevad ära, et unistada päeva lõpus teistsugusest elust? Kui nii, siis on aeg ohjad taas enda kätte haarata!

Meie elud on meie juhtida ja imed juhtuvad vaid siis, kui me neil juhtuda laseme. Seepärast – kui Sa oled oma karjääriga rahul – rõõmusta ja arene sel teel veel paremaks. Kui Sa soovid olulisi muutusi oma tööellu, tuleb tegutseda. Tee plaan, kuidas sinna jõuda. Pane tegevused punktikaupa kirja, nagu näites siin, ja hakka otsast peale!

1. Mõtle välja, mida Sa tegelikult tahad

Meenuta, mis tekitab Sinus hea tunde – kas see on koostegemine või omaette nokitsemine, kas eelistad ringi liikuda või töötada oma kindlas pesas, kas olla keset väljakutseid või tegutseda professionaalselt oma mänguväljal, kas töötada pea, käte või suuga? Nüüd, mil Sa oled täiskasvanu, oled Sa ju palju targem vaatamaks erinevaid ameteid kui tervikut – koos nende sära ja argisusega.

Unista suurelt, luba mõttel lennata – ja siis sobita leitud ideed reaalsuse raamistikku. Kui Sul on kirg mingi eluala vastu, võivad sealt Sinu unistuste töökoha kõrvad paista. Oled pühendunud rohenäpp – kas Sust võiks saada aianduskeskuse konsultant? Jumaldad klassikalist muusikat, aga viiulivirtuoosi Sinust ei sirgunud – kas võiksid mõelda tööle mõne kontserdikorraldaja juures? Sulle meeldib väga täpsus ja kord – ehk tahad tegeleda majandusarvestuse või sisekontrolliga?

2. Valmista ennast oma unistuste tööks ette

Teades nüüd, kellena Sa töötada soovid, on Sul lihtsam analüüsida ja otsustada, millised Sinu teadmised või oskused vajavad kõigepealt täiendamist. Tee oma valitud tegevusala kohta põhjalikku uurimistööd. Kui vaja, küsi mõne karjäärinõustaja abi. Loe, õpi, harjuta. Unistuste töö ei tule Sinu juurde niisama niisama – kui vaja, mine ennast kas kursustele, kutseõppesse või ülikooli erialaselt täiendama.  

3. Ole aktiivne ja hakkamist täis 

Sulle on kasulik saada tuttavaks inimestega, kes juba tegutsevad Sinu tulevasel erialal. Külasta paiku või sündmusi, kus sellised kohtumised on võimalikud – võibolla see on vestlusõhtu, võibolla seemnevahetus aga võibolla hoopis kontsert. Tutvu inimestega, kes selles valdkonnas tegutsevad – ole aktiivne ja võta nendega ise ühendust, et paluda vestlust või kohtumist. Üldiselt suhtuvad inimesed väga heatahtlikult, kui küsida nende kui professionaalide nõu ja juhatust.

Õigete inimestega suheldes saad oma tulevase ameti kohta uut praktilist infot ja teadmisi, näed kes on valdkonna parimad tegijad ja tööandjad ning lood endale tulevikuks tarviliku suhtevõrgustiku. Püüa erialastes sotsmeedia gruppides ja foorumites silma paista kas oma teadmiste, sügava huvi või nupukate küsimustega.     

4. Ava uksed, et unistuste töö saaks Sinu juurde tulla

Täienda oma CV-d uute oskuste, huvide ja soovidega ning vaata, et see oleks tööportaalides aktiivne. Kujunda oma profiil LinkedIn’is ja mujal sotsiaalmeedias selliseks, et sealt Sinu unistuste valdkond vastu peegeldaks ja igaüks mõisaks hoobilt, mis Sinu „teemaks“ on.

Ükskõik, kas oled valmis kohe oma unistuste tööle asuma või soovid enda vormiviimiseks veidi aega võtta, telli valdkonna tööpakkumised endale e-mailile! Nii on Sul jooksev ülevaade tööturu võimalustest ja saad esimesena oma unistuste tööpakkumisest teada! Muide, kui aktiveerid CV.ee tööpakkumiste teavituse, avad endale uksed unistuste tööle! Telli teavitus SIIN!

5. Ole karjääripöördeks valmis  

Kui Sa oled alustanud oma uut põnevat teekonda, häälesta oma vaim reaalseks karjäärivahetuseks. Üllatav pakkumine või vabanev võimalus võib tekkida ootamatult, aga Sina ole selleks valmis.

Mõtle läbi, kuidas Sa oma elu korraldad, kui korraga avaneb võimalus asuda uude ametisse. Suured muudatused ei tule mugavalt, aga kui Sa oled selleks valmis, on lihtsam. Kas pead elurütmi või isegi elukohta muutma? Mis saab Sinu senisest tööst? Kas pead laste hoidmiseks uued lahendused leidma jne, jne? Igale võimalikule takistusele on lahendus, mõtle need võimalused varakult läbi.

Head tegutsemist ja hoogsat lendu oma unistuste poole!

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top