Iga seitsmes töötaja tunneb survet ilmuda tööle ka haigena, selgub värskest tööturu monitooringust, mille viisid läbi CV.ee tööportaal ja ERGO kindlustus. Haiguslehele jäämist takistab peamiselt hirm sissetuleku vähenemise ees, mistõttu ohverdatakse tihti tervis töö nimel. Lisaks rahalistele kaalutlustele tunneb enamik töötajaid vastutust oma meeskonna ees, soovides vältida olukorda, kus nende töökoormus langeb kolleegide õlgadele.
Samas on ligi kolmandik töötajatest tundnud tööandja poolset survet töötada ka haiguslehel olles, mis viitab vajadusele tervislikuma töökultuuri järele.
„Ettevõtted peavad looma töökultuuri, kus töötajad ei tunneks kohustust haigena tööle tulla,“ sõnab CV.ee värbamisjuht Andra Rand. „Töötajatel peab olema kindlustunne, et nende puudumisel toimivad protsessid sujuvalt edasi. See võimaldab neil keskenduda tervenemisele, mis pikemas perspektiivis toob kasu nii töötajatele kui ka ettevõttele.”
Põhjused, miks tullakse tööle ka haigena:
- Soov mitte kaotada töötasu (65.1%)
- Kohusetunne meeskonna ees (37%)
- Tööülesanded ei võimalda edasilükkamist (32.2%)
- Mure, et eemalolek suurendab hilisemat töökoormust (31.5%)
- Tööandja või kolleegide poolne surve (20.9%)
Kas tööandjad toetavad haigena koju jäämist?
Paljud tööandjad teadvustavad vajadust vähendada haigena töötamist, kuid konkreetseid samme on astutud vähe. Kuigi viiendik ettevõtteid pakub täiendavat haigushüvitist, mis võimaldab töötajatel rahuliku südamega koju jääda, ei plaani ligi pooled küsitluses osalenud midagi ette võtta. See näitab, et hoolimata probleemi teadvustamisest, on tervist toetavad lahendused paljudes ettevõtetes alles poolel teel.
Kuidas saab ERGO kindlustus aidata?
Ettevõtted, kes soovivad panustada oma töötajate tervisesse, saavad tutvuda ERGO kindlustuse tööandja ravikindlustuse pakettidega, mis pakuvad lahendusi ka haigena töötamise probleemide ennetamiseks.