fbpx
CV.ee tööelublogi

Töö- ja Karjäärimess: Kuidas leida endale sobiv töökoht?

Töö- ja Karjäärimess: Kuidas leida endale sobiv töökoht?

Karla Oder on CV-Online (CV.ee) turundusjuht, kelle juhtida ka ettevõtte ning partnerite värbamisturunduse projektid. Karla jagas Töö- ja Karjäärimessil statistikat tööturul toimuvast, tööandja brändingust ja nippe sobiva uue ameti leidmiseks.

Olen aidanud tööandjatel leida uusi töötajaid ning teinud seeläbi koostööd paljude Eesti personalijuhtide ja värbajatega. Tänu neile teadmistele ja CV.ee poolt loodud regulaarsetele tööturu uuringutele oman väga head ülevaadet tööturul toimuvast ning tean täpselt, milliseid kandidaate tööandjad otsivad ning kuidas olla uue töökoha otsimisel edukas.

Viimasest CV.ee uuringust selgus, et lähikuudel plaanitakse enim uusi töötajaid värvata spetsialisti ametikohale (62%). Samuti on puudus oskustöölistest (39% tööandjatest) tootmise ja logistika valdkonnas ning ehitussektoris.

Uuringust selgus, et 72% tööandjatest peab värbamist keeruliseks ning pea pooltes ettevõtetes on puudu ka vajalik personal selleks. Samas on aktiivselt tööd otsimas 34% vastanutest ja omakorda 47% on valmis hea pakkumise korral töökohta vahetama.

Otsekohesus viib võidule

Ära karda rääkida palgast ja boonustest – tööandjad ja värbajad ei karda rääkida rahast, kui tegemist on läbimõeldud ning läbipaistva süsteemiga. Tavaliselt keerutavad vaid ettevõtted, kellel on midagi varjata. 

Korrasta oma CV ja tee see nähtavaks. Näiteks tööportaali andmebaasidest leiavad potentsiaalsed tööandjad sind ise üles.

Varasematest uuringutest on selgunud, et tööandjad vaatavad esimesena eluloo sisu ja vastavust ametikohale ning seejärel alles disaini. 56% vastajatest nõustub, et kandidaadid peaksid oma CV’d kohandama enne igat kandideerimist.

Mida hinnatakse kandidaadi CV puhul? 

Esimesena hinnatakse kandidaadi sobivust töökuulutuse nõudmistega, millele järgnevad:

  • CV korrektsus (puuduvad kirjavead);
  • ülesehitus/struktureeritus;
  • lisatud oskused ja arvutiprogrammide; kasutamine;
  • keeleoskus;
  • lisainformatsioon.

Kandidaatidele annab teiste kandidaatide ees konkurentsieelise eelkõige varasem kogemus (85%), seotus valdkonnaga (81%) ja haridustase (42%). Kolmandik vastajatest pidas oluliseks veel keeleoskust ning 24% kandidaadi tööstaaži. 

Ole pakkumistega esimesena kursis – telli tööpakkumiste teavitus oma e-posti aadressile või sirvi tööpakkumisi kord päevas. Kuigi kiirus pole kandideerimisel oluline, siis värskete tööpakkumistega kursis olles saad juba aegsasti võrdlusmomendi tööturul toimuvast ja omad paremat ülevaadet pakutavate ametikohtade osas.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top