fbpx
CV.ee tööelublogi

10 loovat ideed ettevõtte sünnipäeva tähistamiseks

10 loovat ideed ettevõtte sünnipäeva tähistamiseks 1

Ettevõtte sünnipäeva tähistamine on suurepärane võimalus tänada töötajaid nende panuse eest, tunnustada püsikliente, meelitada ligi potentsiaalseid kandidaate, pälvida meedia tähelepanu või koguda oma ettevõtte nimel raha heategevuseks. Sarnaselt eraelule tasub ka ettevõtte puhul sünnipäevadel tagasi vaadata ja mõelda, mis on teie ettevõtte jaoks hästi toiminud, ning põimida need kogemused ja õppetunnid tulevikuplaanidesse. Iga ettevõte areneb erineval kiirusel ja sünnipäevade tähistamine on suurepärane viis ettevõtet kujundanud hetkede üle mõtisklemiseks.


Miks tähistada ettevõtte sünnipäeva?

1. Olete selle välja teeninud – ettevõtte ülesehitamine ja kasvatamine on raske töö. Ettevõtte sünnipäeva tähistamine aitab kaasa töötajate õnnetundele ja hoiab neid motiveerituna.

2. Positiivne tähelepanu – tähtsa päeva tähistamine toob teie ettevõttele kasulikku tähelepanu. Nutikad ettevõtted ei jäta kunagi kasutamata võimalust heaks turunduseks, kuna nii on neil võimalus köita potentsiaalsete klientide ja meedia tähelepanu.

3. Tööandja võidab – Lõbusate ja loominguliste kampaaniate või ürituste korraldamine meelitab inimesi teie ettevõttesse kandideerima.

4. Ettevõtte maine tõuseb – Kuuldavasti lõpetab 44% ettevõtetest esimese 5 aasta jooksul  tegevuse. Kui teie ettevõtte tähistab mainekat juubelit, näiteks 10, 20 või 50 aastat, annab see nii klientidele kui ka kandideerijatele aimu, et teil on oma valdkonnas tugevad juured. Olete siin, et jääda!


Millest alustada ja mida täpsemalt korraldada? Toome teieni 10 loovat ideed ettevõtte sünnipäeva tähistamiseks:

Meeskonna jäädvustamine

Koondage kogu ettevõtte meeskond pildile, jäädvustades sünnipäevapidustused hetkega. Selleks ei ole vaja palgata professionaalset fotograafi – nutitelefon tasasel pinnal sobib suurepäraselt. Raamige pilt kontorisse ja jagage seda kindlasti ka sotsiaalmeedia kanalites. Äge tiimipilt köidab kindlasti nii teie ettevõttesse kandideerijate kui ka klientide tähelepanu!

Firma logoga nänn

Ettevõtte sünnipäeva tähistamine annab hea põhjuse oma logo või tunnuslausega T-särkide, mütside või muude rõivaste valmistada laskmiseks. Valida tasub riideesemed, mida töötajad kanda armastaksid ja mis oleks mugavad. Logoga nänni võib valmistada ka lähtuvalt hooajast, näiteks on suvel mõnus päevitada personaliseeritud rannarätikuga või talvel kontoris soojade sussidega tööd teha.

Personaalne sõnum tööandjalt

CV.ee tööturu uuringust selgus, et 70% töötajatest tahab tunda, et tööandja märkab ja väärtustab neid. Paluge oma ettevõtte tegevjuhil salvestada lühike, kuid südamlik sõnum meeskonnale. Seda sõnumit võiks jagada ka sotsiaalmeedia kanalites, kuna tegevjuhi nägemine koos oma meeskonnaga ettevõtte sünnipäeva tähistamas võib olla väga tõhus turundustööriist.

Eriline kingitus

Selliste tähtpäevade puhul võib väike, kuid läbimõeldud kingitus töötajale palju tähendada. Andke oma töötajatele teada, et neid hinnatakse, kinkides neile väikese eseme, mis sümboliseerib teie organisatsiooni või ettevõtet (nt logoga kohvikruus), või midagi, mis investeerib nende heaolusse ning töö- ja eraelu tasakaalu säilitamisse (nt kinkekaart lõõgastava spaahoolduse jaoks).

Annetused töötajate nimel

Sünnipäeva lähenedes võite paluda töötajatel nimetada neile südamelähedase heategevusorganisatsiooni nimi. Pidupäeval andke oma töötajatele teada, et ettevõte on teinud nende nimel annetuse nende valitud organisatsioonile. See on südamlik žest, mis näitab, et hoolite, pöörate tähelepanu sellele, mis on teie töötajate jaoks oluline, ja teate, et teie ettevõte ei oleks ilma oma töötajate panuseta sünnipäeva tähistamiseni jõudnudki.

Tants läbi aastakümnete

Miks mitte koostada esitusloend parimatest lugudest igal aastal, mil teie ettevõte on tegutsenud? See on lõbus viis tähistada aja möödumist – iga pidu vajab häid lugusid! Peo lõbusamaks muutmiseks kaaluge stiilipidu ettevõtte asutamise kümnendiga ja kutsuge oma külalisi vastavalt riietuma. Seejärel tasub joogi järele haarata ja vaadata, kuidas kümnendist inspireeritud mood tantsupõrandale jõuab!

Tehke asutajatele kingitus

Ettevõtte asutajad elavad sageli väga stressirohket tööelu, mis on koormatud mitmete kohustustega. Seega tasub ettevõtte asutajatele kinkida midagi isikupärast, näiteks ettevõtte logoga sõrmus või käekell, või midagi, mis lihtsustab igapäevaseid toimetusi. Isikliku varjundiga kingitus näitab ka seda, et olete tema peale mõelnud.

Elu eesriide taga

Avage oma kontor või tehas külastajatele ja tehke oma ettevõttes giidiga ringkäike. See on suurepärane viis potentsiaalsete klientide ja kogukonnaga sidemete loomiseks ning oma ettevõtte ajaloo ja kire jagamiseks teistega. Samuti võib ettevõttes ringkäikude tegemine meelitada ligi tööotsijaid, kes tahaks just teie ettevõttes töötada.

Pidustuste kajastamine

Kaaluge kogu sünnipäevakuu või aasta jooksul spordimeeskondade, kogukonna meelelahutuse või ürituste sponsorlust vastutasuks teie sünnipäevaga seotud reklaami eest. Kujutage ette, et teie 25. aastapäeva logo on teie lemmiku hokimeeskonna kiivritel või heategevusliku gala stendidel! Helde ettevõte on ühtlasi ka populaarne ettevõte ja sponsorlus (või mitmekordne sponsorlus) on ideaalne viis tähtsa päeva turundamiseks, panustades samal ajal ka oma kogukonda.

Viktoriiniaeg!

Korraldage viktoriin, kus võistlejad saavad näidata oma teadmisi ettevõtte ajaloost ja saavutustest. Olenemata sellest, kas tegemist on avaliku või eraüritusega, kaaluge põnevuse ülal hoidmiseks otseülekannet sotsiaalmeedias, et teie potentsiaalsed töötajad ja kliendid saaksid üritusele kaasa elada!


CV.ee tähistab sel aastal oma 25. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul panime uhke kingitusena kokku viktoriini, kus on võimalik oma teadmised proovile panna.

Viktoriinis osalemiseks kliki SIIA.

Kui hästi tunned sina CV-Online’i? Pea kõik vastused peituvad CV.ee portaalis, sinu ülesandeks on need üles leida!

Enim õigesti vastanud osaleja võidab kingituseks terve kasti Wösel terviseshotte!

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top