fbpx
CV.ee tööelublogi

CV.ee UURING: Eesti rahvas on töö rahvas – ka kodukontoris tehakse tööd vastutustundlikult

CV.ee UURING: Eesti rahvas on töö rahvas - ka kodukontoris tehakse tööd vastutustundlikult

CV.ee, Eesti juhtiv tööportaal viis läbi uuringu, et teada saada Eesti töötajate käitumisest kodukontoris. Uuringu üldistesse tulemustesse saame suhtuda positiivselt, sest enamus töötajaid on kodukontoris vastutustundlikult ning täidavad oma tööülesandeid distsiplineeritult. Uuringus osales kokku 1220 töötajat erinevatest valdkondadest.

Mida eestlased kodukontoris ei tee?

Uuringu kohaselt tunnistas vaid 30% vastanutest, et neil juhtub harva tööajal uinakuid. Üle poole vastanutest (52,5%) kinnitasid aga, et nad pole kunagi tööajal magama jäänud.

Kuigi mõned töötajad võivad tööpäevadel kiusatusele järele anda ja tööd vältida, siis on positiivne, et vaid 40% vastanutest tunnistas mõnikord sellist käitumist, püüdes samal ajal jätta tööka mulje. 35% vastanutest ei ole kunagi sellist käitumist praktiseerinud.

Kodu koristamine tööajal ei ole tavapärane –  32,8% vastanutest võtab koristamise ette väga harva oma tööajal, 23% vastanutest tunnistas, et seda juhtub mõned korrad kuus ja 24,2% väitis, et nad ei ole kunagi tööajal kodu koristanud ja teevad seda ikka väljaspool tööaega.

Sisseostude tegemine tööajal on samuti haruldane. 34% vastanutest kinnitasid, et neil juhtub väga harva tööajal poes käimist. 33% vastanutest ei ole kunagi seda teinud tööajast.

Kuigi sotsiaalmeedia sisu on väga kerge tarbima jääda pikaks ajaks, siis eestlased tööajal hoiavad ka tublisti sellest eemale. Enamus vastanutest (65%) kinnitasid, et nad ei veeda tunde telefonis sotsiaalmeediat tarbides. Vaid 12% vastanutest tunnistasid, et see juhtub neil korra-kaks nädalas.

CV.ee värbamisjuht Kaire Kleesment rõõmustas uuringu tulemuste üle, öeldes: “Tulemused näitavad, et Eesti töötajad on kodukontorisse suurepäraselt kohandunud. Nad täidavad oma tööülesandeid täpselt ning näitavad üles vastutustundlikku käitumist, olles suurepäraseks eeskujuks.”

Uuringu kohaselt on Eesti töötajad teadlikud oma kohustustest ning hoiavad tööandja vara au sees. 71% vastanutest kinnitasid, et nad pole kunagi varastanud kontorist midagi. Samuti järgib suurem osa vastanutest (67%) tööandja poolt antud turvameetmeid, tagades sellega tööandja usalduse.

CV.ee uuring annab tööandjatele kindlustunde, et kodukontoris töötavad inimesed järgivad tööeetikat ning täidavad oma ülesandeid vastutustundlikult. See julgustab tööandjaid toetama ja edendama kaugtöö võimalusi.

Uuringu viis läbi CV Online Estonia (CV.ee) – pikaajaliste kogemustega värbamispartner, kes pakub laia portfelli tööandjatele ja tööotsijatele suunatud teenuseid ja erilahendusi. 

LISAINFO: 
Karla Oder  
Turundusjuht 
CV-Online Estonia OÜ 
+372 5681 2661 / karla@cv.ee

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top