CV näidis

CV näidis ja CV koostamise juhend

Tihti eeldatakse, et CV koostamine on pikk ja tüütu protsess, mida tuleb teha tööle saamiseks. Soovitame CV koostamist vaadata kui investeeringuna iseendasse.
Hoides pidevalt oma CV-d uuendatuna, võib nii mõnigi väga põnev tööpakkumine sinu postkasti lennata ja tuua sinuni palju uusi väljakutseid.

CV on iga kandidaadi visiitkaart ning tähtis osa esmamulje loomisest. Selle eesmärk on näidata tööandjale, et kandidaat sobib pakutavale töökohale.

Oluline on omada korrektselt koostatud CV-d ning enne kandideerimist läbi mõelda, millised on sellele ametikohale esitatavad nõuded.

CV-s tuleks võimalikult täpselt välja tuua, millised on senised oskused, kogemused ja ootused. Hästi koostatud CV rõhutab kandidaadi oskusi ja omadusi, mida tööandja tulevaselt kandidaadilt ootab.

Loetleme ette sulle mõne kuldreeglid CV koostamiseks

 • Ole aus!
 • Rõhuta oma tugevaid külgi, aga ära luiska endale oskusi, mida sul ei ole.
 • Kontrolli, et sinu CV-s poleks kirjavigu.
 • Kirjuta konkreetselt ja ainult olulistest asjadest.
 • CV on ametlik dokument – väldi familiaarsust, jutustavat stiili ja slängi.
 • CV peab olema hästi struktureeritud, selge ja üheselt mõistetav.
 • Kasuta kontakt e-mailina enda nimelist meiliaadressi. Halvad näited on: sexykitten@eaadress.ee, gotohell@eaadress.ee, olen.helme@eaadress.ee vms.
 • Kui lisad CV-le foto, peab see olema viisakas ja selge – ära saada väljakutsuvaid fotosid või peopilte!

Peale meie kuldreeglite võid end kurssi viia ka ChatGPT CV koostamise soovitustega siin.

CV koostamine on lihtne tänu järgnevale 6 sammule:

 1. Lisa on CV-sse isikuandmed
  CV-s peab olema välja toodud eesnimi, perekonnanimi ja e-mail. Isikuandmed on vajalikud, et tööandjad saaksid kandidaatidega ühendust võtta ning neid omavahel eristada. 
  Lisaks põhiandmetele soovitame lisada ka teised isikuandmed oma CV-sse.
  PS! CV-le soovitame lisada viisaka ja neutraalse foto.
 2. Pane detailselt kirja oma töökogemus
  Töökogemus on üks põhilisi kriteeriume, mida enamik tööandjatest jälgib. See näitab sinu varasemat kogemust tööturul ning annab tööandjale aimu, kas sobid nende pakutavale ametikohale töötama. Kindlasti soovitame lisada ka töökogemuse kirjelduse – märgi ära töö täpsem kirjeldus ning lisa, milliste ülesannete eest vastutasid sina.
 3. Kirjelda oma hariduskäiku
  Hariduse juures on enamasti olulisel kohal kõige kõrgem haridustase, mis kandidaat on omandanud. Üldjuhul ei ole vaja märkida CV-s kogu oma haridusteed alates põhikoolist. Nii on CV kompaktsem ning kergemini hoomatav.
 4. Oled läbinud ka koolitusi?
  Enamasti käivad litsentside ja tunnistuste alla lisakoolitused, mille oled läbinud ning mille kohta on sul olemas ka tõestus. Saad tunnistuse failina lisada, et tööandja näeks kinnitust tunnistuse olemasolust.
 5. Pane kirja oma keeleoskus
  Oskad peale eesti keele veel mõnda keelt? Pane see kindlasti oma CV-sse kirja ning kirjelda lühidalt, millisel tasemel see on.
 6. Millised on sinu konkreetsed ja pehmed oskused?
  Lisa kindlasti CV-sse ka oma oskused. Oskuste lahtrisse võid kirjutada kõik oma reaalsed oskused, mida sooviksid tööandjatele kuvada. Kusjuures nendeks võivad olla nii pehmed kui ka konkreetsed oskused.
  Konkreetsed oskused: Photoshop, MS Excel, müük jne
  Pehmed oskuse: analüütiline, hea suhtleja, loov, julge jne

Võimalusel lisa CV-le ka juurde ka ootused uuele tööle. Nii teab tööandja, kas tema pakkumine on sobilik sulle ja kattub ka sinu reaalsete ootustega. Lisainfos on hea välja tuua soovitajad ja muud lisafailid, mida soovid oma CV-s esile tuua.

Läbi CV.ee tööportaali on sul võimalus luua CV täpselt samade kuue sammu järgi.

Jaga postitust

Loe lisaks