fbpx
CV.ee tööelublogi

CV.ee UURING: Pea 70% eestlastele saab elu- ja töökohavaheline distants otsustavaks faktoriks töökoha valikul

CV.ee UURING: Pea 70% eestlastele saab elu- ja töökohavaheline distants otsustavaks faktoriks töökoha valikul 1

Septembrikuus viis CV.ee läbi uuringu, mille eesmärk oli teada saada, kas töö- ja elukohavaheline distants saab otsustavaks faktoriks, isegi kui tööturul ja majanduses on ebaselged ajad käsil. 
Uuringus osales kokku 3000 tööotsijat ning 228 ettevõtet.

Pea 70% protsendi vastajatest ei ole nõus töökoha tõttu elukohta vahetama. Küll aga paneks kaugemal asuva töökoha üle mõtlema parem palk (86%); tööaja paindlikkus (71%); transpordi kompensatsioon (61%); rohkem vabu päevi (48%); tööauto kasutusvõimalus (46%) ja töökoha lähedal asuv lisa elukoht (28%).

Elu- ja töökohaline distants on otsustav faktor töökoha valikul

Tööandjad kahjuks kõigile soovitud hüvedele vastu ei saa tulla. Populaarsemateks pakutud hüvedeks on paindlik tööaeg (68%); kaugtöövõimalus (66%); kütusekulu hüvitus (36%); ametiauto kasutusvõimalus (19%); tasuta ühistransport tööle (11%); tasuta elukoht töö lähedal (9%).

Antud uuringus uuriti ka põhjuseid, miks tööotsijad ei sooviks väga kaugel kodust töötada. Peamisteks vastusteks oli sellega kaasnev ajakulu (73%) ja rahaline kulu (56%).

Maksimaalne töö ja elukoha vaheline distants võiks 28% vastanute arvates olla 30 kilomeetrit, 27% arvates 10 kilomeetrit, 18% arvates 50 kilomeetrit ja 15% arvates 100 kilomeetrit.

,,Võimalus teha tööd paindlikult ja kodust lahkumata on saanud üheks baashügieeniks ettevõtete hüvedest. Siiski kõigis töövaldkondades seda rakendada ei saa tööiseloomu tõttu, ‘’ sõnab CV.ee turundusjuht Karla Oder, ,,Ettevõtted, kes ei saa pakkuda kaugtöö- ja paindliku tööaja võimalust peaksid oma hüvedesse lisama muud motiveerivad boonused, mis paneks tööotsijaid kandideerima ka sellistesse kohtadesse, kus kodu ja töökoha vaheline distants on suurem.’’

Uuringu käigus küsiti ka detailsemalt tööotsijatelt, kelle töö- ja elukoha vaheline distants on suur, kas nende jaoks on kaugelt töötamine võimalus või kohustus. Vastanutest 60% pidas kaugelt töötamist kohustuseks ja 40% võimaluseks.

Uuringu viis läbi CV-Online Estonia (CV.ee) – pikaajaliste kogemustega värbamispartner, kes pakub laia portfelli tööandjatele ja tööotsijatele suunatud teenuseid ja erilahendusi. 

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top