fbpx
CV.ee tööelublogi

Tööandja sisuturunduse ampsude seos tööandja brändinguga

Sisuturunduse ampsud on oluline osa tööandja brändingu strateegiast

Tööjõuturul nõuab tipptalentide ligimeelitamine ja hoidmine enamat kui vaid atraktiivset tööpakkumist. Ettevõtted peavad looma tugeva tööandja brändi ja suhestuma potentsiaalsete kandidaatidega mitmel tasandil, mistõttu on tööandja sisuturunduse ampsude seos tööandja brändinguga suurem, kui kunagi varem, sest sisuturundus pakub võimast strateegiat värbamisturunduse ja tööandja brändingu efektiivsuse tõstmiseks.

Miks on tööandja sisuturundus oluline?

Tööandja sisuturundus on kriitiline tööriist. See annab võimaluse tõsta kandidaatide teadlikkust ettevõttest ja pakutavatest ametipositsioonidest läbi erinevate formaatide, nagu blogiartiklid, podcastid, sotsiaalmeedia postitused, uuringud ja muud loomingulised tegevused. Jagades väärtuslikku sisu, saavad tööandjad suhelda potentsiaalsete kandidaatidega, näidata oma ettevõtte kultuuri ja rõhutada töötamise eeliseid nende juures. Tootes piisava hulga sisuturunduse ”saepuru” on peaaegu võimatu, et sellest mööda vaadatakse.

Saepuru efekti peidetud potentsiaal peitub mahupõhises loogikas. Muutes iga tükike sisu väärtuslikuks teadmisteks või meelelahutuslikuks sisuks, jõuab sinu sisu soovitud hulga inimesteni.​

Tööandja sisuturunduse näited

Tööandja sisuturundus võimaldab ettevõtetel levitada teavet oma organisatsiooni ja töökohtade kohta viisil, mis on nii informatiivne kui ka kaasahaarav. Seda saab saavutada erinevat tüüpi sisuga:

  1. Blogiartiklid: Regulaarne blogipostituste avaldamine sellistes värbamisblogides nagu tooelublogi.ee aitab parandada tööandja mainet, jõuda suurema publikuni ja tõsta nähtavust otsingumootorites (SEO). Need artiklid võivad käsitleda teemasid nagu ettevõtte kultuur, töötajate kogemused, tööstusharu trendid ja tööotsijatele mõeldud näpunäited.
  2. Uudiskirjad: Bränditud uudiskirjade saatmine sihtrühmadele, nagu CV.ee andmebaasis olevad tipptalendid, aitab tõsta tööandja brändi ja luua tugevamat sidet. Hästi kujundatud ja isikupärastatud uudiskiri võib ettevõtte konkurentidest eristada.
  3. Sotsiaalmeedia sisu: Sotsiaalmeedia platvormide kasutamine ”töövarjupäev” tüüpi videote ja muu kaasahaarava sisu jagamiseks võib tõsta värbamisprotsessi taset. Interaktiivne ja autentne sisu, nagu töövarjutamise videod, võib meelitada ligi parimaid talente, pakkudes pilguheitu ettevõtte töökeskkonda.
  4. Podcastid: Podcastide loomine või nendes osalemine platvormidel nagu YouTube ja Spotify võib olla tõhus viis jagada teadmisi tööturust, ettevõtte uudiseid ja parimaid praktikaid. Podcastid mitte ainult ei edasta väärtuslikku sisu sihtrühmale, vaid suurendavad ka otsingumootorite nähtavust.
  5. Videovärbamine: Tänapäeva värbamiskeskkonnas on videovärbamine ja tööandja brändingu video võimas tööriist potentsiaalsete töötajate leidmisel ja ettevõtte kultuuri tutvustamisel. Video ampsude strateegia rakendamine võib aidata luua kaasahaarava ja tõhusa värbamisstrateegia, mis tõmbab ligi õigeid kandidaate ja edastab ettevõtte kultuuri tõeliselt usutavalt.

Olemasoleva sisu kasutamine ja levitamine kolmanda osapoole soovituse saamiseks

Tööandjad saavad taaskasutada varem loodud sisu, mis on seotud tööturu teemadega, et kogu loodud sisu jõuaks erinevate levikanalite kaudu sihtgrupini. See lähenemine maksimeerib sisu väärtust ja laiendab selle ulatust, pakkudes mitmeid eeliseid. Taaskasutatud sisu aitab säästa aega ja ressursse, kuna see võimaldab ettevõttel kasutada juba olemasolevat materjali, selle asemel et luua pidevalt uut.

Näiteks võib varem avaldatud blogiartikli kohandada ja avaldada uudiskirjas, jagada sotsiaalmeedia postitusena või integreerida ettevõtte kodulehele. Samuti saab videomaterjale jagada lühiklipina erinevatel platvormidel, nagu YouTube ja Instagram, et jõuda erinevate vaatajaskondadeni.

Taaskasutamise strateegia aitab kindlustada, et väärtuslikud sõnumid ei jää märkamatuks ja et need jõuavad võimalikult paljude potentsiaalsete kandidaatide ja huvilisteni. Lisaks parandab see ka SEO-d, kuna sama sisu erinevates vormides ja kanalites aitab suurendada ettevõtte nähtavust otsingumootorites.

Selle tulemusena saab organisatsioon suurema tõenäosusega meelitada ligi oma sihtgruppi kuuluvaid talente. Kokkuvõttes on olemasoleva sisu taaskasutamine tõhus viis, kuidas tööandjad saavad maksimeerida oma sisuturunduse jõupingutusi, hoida sisu värskena ja asjakohasena, samal ajal kui nad laiendavad oma mõju ja nähtavust tööturul.

Tööandja sisuturundus on strateegiline osa värbamisturundusest ja tööandja brändingust

Sisuturunduse integreerimine oma värbamisstrateegiasse võib märkimisväärselt parandada tööandja brändi ja meelitada ligi parimaid talente. See lähenemine võimaldab ettevõtetel näidata oma unikaalseid väärtusi ja kultuuri, pakkudes kandidaadile põhjalikumat pilti organisatsioonist kui traditsioonilised töökuulutused.

Kasutades kolmandate osapoolte platvorme nagu CV.ee ja tooelublogi.ee, saavad tööandjad kasutada nende kanalite ulatust ja võimekust, et jõuda suurema hulga potentsiaalsete kandidaatide ja huvilisteni. Nendel platvormidel saab jagada mitmekülgset sisu, nagu blogiartiklid, videod, podcastid ja sotsiaalmeedia postitused, mis kõik aitavad tõsta tööandja nähtavust ja atraktiivsust tööturul.

Lisaks sellele aitab sisuturundus strateegia sukelduda sügavamale sellistesse teemadesse nagu ettevõtte missioon, visioon, väärtused ja igapäevaelu. Selline sisu loob tugevama emotsionaalse sideme ettevõtte ja kandidaadi vahel, mis võib oluliselt suurendada sobivate kandidaatide huvi ja soovi organisatsiooniga liituda. Sisuturunduse kaudu saab ka paremini kommunikeerida karjäärivõimalusi ja töötajate edulugusid, mis annavad kandidaadile realistliku ja inspireeriva ülevaate sellest, mida tööandja suudab pakkuda.

Integreerides sisuturunduse värbamisstrateegiasse, saavad ettevõtted pidevalt hoida kandidaate kursis uute avanevate positsioonidega ja tööandja arengutega, suurendades nii pikaajalist seotust ja usaldust. Lõpuks, sisuturundus toetab ka ettevõtte SEO jõupingutusi, parandades tööandja veebilehe nähtavust otsingumootorites ja suurendades orgaanilist liiklust.

Kokkuvõttes on tööandja sisuturunduse strateegia võimalus, mis aitab tööandjatel mitte ainult meelitada ligi ja hoida parimaid talente, vaid ka tugevdada oma positsiooni atraktiivse ja usaldusväärse tööandjana.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top