fbpx

Kuidas luua positiivne kandidaadikogemus?

Kuidas luua positiivne kandidaadikogemus? 2

Kandidaadikogemus mängib olulist rolli ettevõtte maine kujundamisel. Kui kandidaadid saavad värbamisprotsessi käigus meeldiva ja professionaalse kogemuse, loob see neile positiivse mulje ettevõttest – isegi kui nad töökohale valituks ei saa. Samas võivad negatiivsed kogemused kiiresti levida ja jätta ka teistele potentsiaalsetele töötajatele halva mulje.

Loe lähemalt, kuidas CV.ee saab sind toetada kandidaadikogemuse parandamisel – nii jõuad edukamalt sobivamate tipptalentideni, suurendad kandideerimishuvi ja tugevdad oma tööandja brändi.

Mis on kandidaadikogemus?

Kandidaadikogemus väljendab, kuidas tööotsija tajub ettevõtte brändi kogu värbamisprotsessi vältel, alates töökuulutusest kuni intervjuude ja sisseelamiseni. Iga samm on võimalus luua tugevamaid suhteid kandidaatidega ja näidata, miks nad peaksid soovima just sinu ettevõttes töötada.

Positiivne kandidaadikogemus võib aidata sinu ettevõttel oma eelistatuimad kandidaadid töötajateks muuta, samas kui negatiivne kogemus võib panna neid kogu värbamisprotsessist loobuma.

Kandidaadikogemus ei ole oluline ainult värbamis- ja sisseelamisprotsessi jooksul. Tuleb arvestada ka seda, kuidas algne kogemus mõjutab töötajate rahulolu hiljem. Kui töö olemust või ootusi ei ole kandidaadile selgelt edasi antud, võib uus töötaja tunda pettumust ja lahkuda ettevõttest palju varem, kui oli plaanitud.

Kuidas luua positiivne kandidaadikogemus?

1. Loo silmapaistev töökuulutus

Positiivne kandidaadikogemus algab juba töökuulutusest. Tööotsijad otsivad tihtipeale kuulutustest kindlaid asju – näiteks palgatingimusi, tööaega- ja tingimusi ning hüvesid, mis aitavad neil otsustada, kas kandideerida või mitte.

Töökuulutuses väldi ametinimetusi nagu “kontorihaldjas”, „andmeninja“ või „turundusguru“, kuna need võivad tekitada segadust. Enamik kandidaate otsib ametikohti, mis vastavad nende oskustele ja kogemustele, seega kasuta täpseid termineid, mis on neile tuttavad.

Kui otsustad avaldada töökuulutuse CV.ee tööportaalis, juhendame sind samm-sammult, et olulised detailid ei jääks tähelepanuta.

2. Muuda tööle kandideerimise protsess kasutajasõbralikuks

Kas teadsid, et paljud tööotsijad loobuvad kandideerimisest, kui see võtab liiga kaua aega? CV.ee kaudu saad muuta kandideerimisprotsessi lihtsamaks, vähendades katkestatud kandideerimiste arvu ja pakkudes paremat kandidaadikogemust. Tööpakkumise avaldamine CV.ee tööportaalis võimaldab kandidaatidel kandideerida otse meie veebilehel, ilma, et nad suunatakse vahepeal mujale. Kogu protsess on optimeeritud ka mobiiliseadmetele. See on eriti oluline, kuna suur hulk kandideerimisi tehakse just mobiilseadmetes.

3. Suhtle ja anna tagasisidet

Selge ja järjepidev suhtlus kandidaatidega aitab luua positiivseid suhteid ja hoida nende huvi kogu värbamisprotsessi vältel. Kandidaadid tahavad olla kursis – olgu uudis hea või halb. CV.ee varasem uuring näitab, et vaid 49% kandidaatidest saab tööandjalt värbamisprotsessi jooksul tagasisidet, kuigi seda peab väga oluliseks 76% töötajatest.

Suhtlus on oluline ka nende kandidaatidega, kes valituks ei osutu. Isegi kui mõni kandidaat ei sobinud praegusele ametikohale, võib ta olla kvalifitseeritud ja huvitatud mõnest tulevasest võimalusest. Personaalne e-kiri või telefonikõne, mis sisaldab ka konstruktiivset tagasisidet, näitab sinu ettevõtet positiivsest küljest ja loob parema kandidaadikogemuse. Anna kandidaatidele teada, milles nad silma paistsid ja jaga soovitusi, mis võiksid teda tulevikus aidata. Tööotsijad hindavad seda, et võtsid aega neile vastamiseks ja saavad sellest kogemusest väärtust juurde.

4. Anna üksikasjalikud juhised intervjuuks

Veendu, et kandidaadil on kogu vajalik info ette teada. Saada kandidaadile intervjuu kuupäev, kellaaeg ja asukoht, samuti list inimestest, kellega ta kohtub. Kui tegemist on kohapealse intervjuuga, lisa juhised parkimise kohta, lähimad ühistranspordi peatused ja teave, kuidas hoonesse pääseda. See annab kandidaadile aimu, mida oodata ja muudab nad saabumisel rahulikumaks.

Jaga juhiseid ka siis, kui töövestlus toimub veebis. Teavita kandidaati, millist tarkvara intervjuu läbiviimiseks kasutad ning anna aegsasti teada, kas kandidaadil on vaja kuskile luua ka konto või kuidas ta veebivestlusega liituda saab. Kuna mõned tööotsijad ei ole veel virtuaalintervjuudega harjunud, võivad lisatud näpunäited aidata intervjuu sujuvamaks muuta.

5. Struktureeri intervjuuprotsessi

Intervjuu eesmärk peaks olema saada rohkem teavet kandidaadi ametialaste võimete kohta ja hinnata, kas ta sobiks sinu tiimi. Koosta iga ametikoha jaoks kindel küsimustik, mille abil saad hinnata kandidaatide oskusi, isiksust ja kvalifikatsiooni. See muudab kandidaatide võrdlemise lihtsamaks ja aitab objektiivselt valida parima inimese oma tiimi.

Austa ka kandidaadi aega, püüdes hoida intervjuude arv ja pikkus mõistlikuna. Värbamisprotsess, mis hõlmab liiga palju intervjuusid või venib pikale, võib samuti pakkuda kehva kandidaadikogemust.

6. Küsi kandidaatidelt tagasisidet

Parim viis kandidaadikogemuse parandamiseks on õppida, mida teed õigesti ja mida saaks paremini teha. Seetõttu on oluline saada tagasisidet igalt kandidaadilt – mitte ainult neilt, keda tööle võtad.

Kasuta kandidaadikogemuse küsitlust, et koguda tagasisidet igas värbamisprotsessi etapis, tuvastamaks, mis toimib hästi ja millised valdkonnad vajaksid täiustamist.

7. Tervita uusi töötajaid sujuva sisseelamisprotsessiga

Sisseelamisprotsess on esimene mulje, mille uus töötaja sinu ettevõttest saab. See pole pelgalt võimalus tutvustada töökorraldust, vaid ka võimalus tervitada ja tagada, et uus töötaja tunneks end mugavalt, enesekindlalt ja põnevil, et liituda sinu tiimiga.

8. Pane rõhku ka pisidetailidele

Positiivse kandidaadikogemuse loomisel võivad väiksed asjad palju muuta. Oluline on hoolivus, tähelepanelikkus ja tähelepanu detailidele. Kui ületad kandidaadi ootusi igas värbamisprotsessi etapis, tagad erakordse kandidaadikogemuse ja lood ettevõttest positiivse kuvandi.

Värbamine on suur amps? Meiega leiad!

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top