fbpx
CV.ee tööelublogi

Uus trend: kõrgepalgalised valivad tööandja töökultuuri järgi

Uus trend: kõrgepalgalised valivad tööandja töökultuuri järgi

Kõrgepalgalised inimesed peavad töökoha valikul ettevõtte töökultuuri kolm korda olulisemaks, kui madalapalgalised, selgus CV-Online’i peatselt ilmuvas tööturu-uuringus TopTööandja.

“Uuringu tulemustest koorus jõuline signaal tööandjaile: ainult heast palgast enam ei piisa,” rõhutas CV-Online’i tööturu-ekspert Rain Resmeldt Uusen. “Palk jäi küll olulisimaks motivaatoriks, kuid töötajad eeldavad ka mõtestatud tööd ja head töökeskkonda. Mida kvalifitseeritum töötaja, seda suuremad nõudmised tal töökeskkonnale on.”

Eesti parima tööandja küsitluses nimetas 3% madalapalgalistest töötajatest hea tööandja olulisimate omaduste seas atraktiivset töökultuuri. “See sisaldab väärtusi, traditsioone, häid tavasid, kõike mida nähakse tsiviliseeritud töösuhte osana,” selgitas Uusen. “Kõrgepalgalistest, üle 2000 euro teenivatest töötajatest nimetas tasemel töökultuuri olulisimate omaduste sekka 9% vastanuist. See kolmekordne erinevus annab väga selge signaali: mida suuremad nõudmised töötajale, seda suuremad nõudmised on töötajal ettevõtte sisekliimale ja töökultuurile.”

Uuseni sõnul kinnitab see tulemus Eesti suurima karjääriportaali CV-Online’i igapäevast kogemust. “Kombinaadi-töökultuuriga ei saa enam hakkama isegi kombinaadis,” rõhtuas ta. “Eesti juhtidele on sõnum selge: te peate hoolitsema, et teie töötajad tunneks end tööl õnnelikult. Tööjõukriisis ja demograafilises kriisis pole kellelgi töötajaist järjekorda ukse taga, ja kui töötaja end tööl halvasti tunneb, saab sellest tööandja, mitte töötaja probleem.”

“Kombinaadi-töökultuuriga ei saa enam hakkama isegi kombinaadis,”

1500 vastajaga uuringus TopTööandja selgitas Eesti suurim karjääriportaal välja Eesti parimad ja Eesti halvimad tööandjad, aga ka olulisimad põhjused selliste hinnangute taga.

Karjääriarenguleht CV-Online on 21-aastase kogemusega Eestis asutatud internetipõhine värbamisettevõte ja tööportaal, mis tegutseb tänaseks ka Lätis ja Leedus. CV-Online kuulub maailma suurimasse online värbamisettevõtete gruppi www.monster.com ja pakub teenuseid üle kogu maailma.

Toimetaja soovitab:

Kõrgem palk on madalapalgalistel endiselt kõige olulisem kriteerium töökoha vahetusel

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top