fbpx
CV.ee tööelublogi

Top 5 tööandjad tootmissektoris: uus liider läks teistest kaugele ette

Top 5 tööandjad tootmissektoris: uus liider läks teistest kaugele ette 1

19.11.2020-11.01.2021 viis CV-Online/CV.ee läbi traditsioonilise TOP tööandja uuringu, millega selgitati välja inimeste eelistused tööandja valikul. Kokku osales uuringus 3222 inimest üle Eesti, kes said märkida oma eelistatuima tööandja seitsmes erinevas ärisektoris.

Kõige ihaldusväärsema tööandjana tootmissektoris pakuti välja 341 erinevat organisatsiooni. Seda on rohkem, kui üheski teises valdkonnas ja konkurents esiviisiku kohtade peale oli väga tihe. Siiski, parimaks osutunud ABB AS ületab järgmisi oma tulemusega märkimisväärselt. Vaata järgi, millised tööandjad haarasid endale tiitlid tootmissektoris:

1. ABB 

Olles juba kolmandat aastat järjest TOP tööandjate tootmissektori edetabeli kolme parima seas, tõusis ABB värske küsitluse andmeil valdkonna selgelt kõige atraktiivsemaks tööandjaks. Ettevõtte kasuks andis oma hääle 252 inimest ehk 8% vastajaist. 

Kuidas on ABB seda saavutanud? 

„Tootmissektori parima tööandja tiitel on ABB jaoks suur tunnustus, mille oleme saavutanud tänu meie pühendunud inimestele ning kaasavale organisatsioonikultuurile,“ märkis ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen. „ ABB-l on tööandjana pakkuda tõeliselt palju, sest oleme globaalse haardega ning ka meie tegevusvaldkond on äärmiselt lai – robootikast ja automatiseerimisest kuni mootorite ja generaatoriteni. 2020. aasta, mil töötajate ohutus oli meie jaoks esmatähtis, tõestas, et oleme väga kohanemisvõimelised ning suudame leida nutikaid viise hübriidmeeskondades kokkulepitud tulemuste saavutamiseks ja ka virtuaalselt parema kliendikogemuse pakkumiseks.“

„Kandidaatide jaoks atraktiivsuse tõstmiseks oleme senisest enam jaganud meie töötajate kogemuslugusid ning tutvustanud ABB tegemisi,“ lisas ABB Balti riikide personalijuht Tuuliki Poom. „Suures rahvusvahelises ettevõttes on meil võimalik töötajatele luua mitmekesiseid arengu- ja karjäärivõimalusi, kuid ka stabiilsust ning turvatunnet. ABB on enam kui töökoht, kuna panustame teadlikult parema töötajakogemuse pakkumisele terve ABB teekonna vältel. Nii saame õnnelikumad töötajad ning rahulolevamad kliendid.“

2. Eesti Energia

Tootmissektori teine koht atraktiivse tööandjana kuulub Eesti Energia AS-le. Stabiilselt esikolmikus püsinud organisatsiooni hindas sektori kõige eelistatumaks tööandjaks 163 vastajat ehk 5%. Eelmisel aastal kuulus Eesti Energiale edetabeli esimene koht.

3. Cleveron

Robootilisi pakiautomaate arendav ja tootev Cleveron AS on juba kolmandat aastat tootmissektori tööandjate esiviisikus. Cleveron püsib ka tänavu kindlalt tootmissektori liidergrupis vastajate poolt antud 5% ehk 148 häälega.

4. Alexela

Stabiilse tugeva positsiooni poolest torkab silma Alexela AS. Nagu eelmise aasta uuringus, kuulub neile ka tänavu neljas koht ja samamoodi ka 5% vastajate antud eelistustest, s.o. 140 inimese hääled.

5. A. Le Coq

Parima toiduainetööstuse esindajana on tootmissektori edetabeli viiendal kohal A. Le Coq. Ettevõte on oma mainet tööandjate silmis hüppeliselt parandanud, sest aasta eest ei mahtunud ta isegi kümne eelistatuima tööandja sekka. Vastajad andsid A. Le Coqile 4% ehk 134 häält.

Tootmissektori TOP 10 tööandjad: 

  1. ABB AS
  2. EESTI ENERGIA AS
  3. CLEVERON AS
  4. ALEXELA AS
  5. A. LE COQ AS
  6. ERICSSON EESTI AS
  7. MERKO EHITUS EESTI AS
  8. EESTI PAGAR AS
  9. FARMI PIIMATÖÖSTUS AS
  10. BALBIINO AS

Uuringus osalejad said märkida, mis on nende jaoks tööandja valikul kõige olulisemad kriteeriumid. Kõige tähtsamate kriteeriumitena tõid vastajad välja: (1) motiveeriv palk ja lisahüved, (2) hea sisekliima ja toredad kolleegid, (3) paindlik töökorraldus, (4) töötajate võrdne ja aus kohtlemine, (5) tulemuste märkamine ja tunnustamine, (6) töötajate tervise eest hoolitsemine ning (7) arenguvõimaluste pakkumine. 

Uuringu ning uuringu tulemustega saab tutvuda lehel www.topemployer.ee lehel.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top