fbpx
CV.ee tööelublogi

5 töövestluse küsimust, mille jaoks tasuks valmistuda

5 töövestluse küsimust, mille jaoks tasuks valmistuda

Uuringutest on selgunud, et kandidaadi sobivuse hindamisel toetutakse kõige enam just töövestlusele. Töövestlus annab tööandjale võimaluse kandidaadiga isiklikult tutvuda, küsida täpsustavaid küsimusi ja mõista, kas kandidaadi isiksus ja taust läheb kokku tulevase meeskonnaliikme profiiliga. Teisalt, on töövestlus ka kandidaadile hädavajalik, et mõista, kas just see ettevõte on koht, kuhu oma aega panustada.

CV.ee meeskond on kokku kogunud enamlevinud töövestluse küsimused, mida tööintervjuul sageli küsitakse. Kuigi iga töövestlus on unikaalne ning sõltub pakutavast positsioonist ja ettevõttest, tasuks nende küsimuste peale varasemalt mõelda ja enda jaoks lahti mõtestada – nii võid kindel olla, et näitad end töövestllusel parimast küljest. 

1. Miks sa otsustasid kandideerida just sellele ametikohale?

Selle küsimuse juures tasuks mõelda töökuulutuse nõudmiste peale ning tuua paralleele enda oskuste ja kogemustega. Samuti kirjeldada oma motivatsiooni ja huvi just seda tööd teha ning kui oled varasemalt toimetanud just selles valdkonnas või ametipositsioonil, tuleks see kindlasti välja tuua. 

2. Millised on sinu ootused meile?

Tööandjad soovivad teada, kas see, mis nemad pakuvad, ühtib sellega, mida sina päriselt soovid. Kui sinu jaoks on oluline, et tööandja oleks paindlik ja pakuks kodukontori võimalust, tasuks see välja tuua. Kui sinu jaoks on oluline ettevõttesisesed arenguvõimalused, siis on soovitatav seda samuti mainida. Selle küsimuse juures võid välja tuua ka oma ootused tulevasele ülemusele: kui soovid rohkem suunamist, siis anna sellest teada, kui soovid rohkem vabadust ja ise otsustada, siis räägi sellest ausalt. 

3. Räägi meile endast.

Sellise mõttega alustatakse paljusid töövestluseid. Kuigi endast rääkimine ei tohiks väga keeruliseks osutuda, võib see sageli justkui jalad alt lüüa ja panna mõtlema: “Mida ma siis räägin?”. Too siinkohal välja olulisim oma töötamise ajaloos: viimane töökoht ja ametiroll, suurimad saavutused, parimad oskused ning kirjelda, milline inimesena oled! Samuti võid rääkida, millega tegeled vabal ajal ning kui sul on mõni põnev hobi, tasuks see samuti välja tuua. 

4. Mis on sinu tugevused ja nõrkused?

Tugevuste juures mõtle selle peale, millised oskused on just antud tööpakkumise raames olulised, kuid jää seejuures ausaks! Nõrkuste välja toomine on hoopiski keerulisem – ei tahaks ju välja tuua selliseid omadusi, mis sind väga kehva valgusesse seaksid. Proovi leida midagi, mille saaksid enda kasuks tööle panna: nt kui kipud liiga palju lobisema, siis too välja, et hoolimata sellest suudad alati kolleegide tuju rõõmsaks teha. Või kui oled liiga pedantne, siis selgita, et tänu sellele on sinu töö alati laitmatu.

5. Kas sul on meile küsimusi?

Peaaegu, et alati lõpetatakse töövestlus selle traditsioonilise küsimusega ning uuritakse, kas sinul on mingeid küsimusi tekkinud. Seda võimalust tuleks kindlasti kasutada, et näidata üles oma huvi ettevõtte ja positsiooni kohta. Siinkohal võid uurida näiteks ettevõtte töökultuuri kohta ja küsida, kas tehakse ka ühisüritusi. Samuti võid uurida ettevõtte tulevikuplaanide kohta ning küsida kõike muud, mida töövestlusel ei räägitud. 

Töövestlusel palutakse sageli esitada ja enda palgaootus. Loe SIIT, kui palju võiksid endale palka küsida.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top