fbpx
CV.ee tööelublogi

Kuidas valmistuda töövestluseks

Kuidas valmistuda töövestluseks

Uuringutest on selgunud, et kandidaadi sobivuse hindamisel toetutakse kõige enam just töövestlusele. Töövestlus annab tööandjale võimaluse kandidaadiga isiklikult tutvuda, küsida täpsustavaid küsimusi ja mõista, kas kandidaadi isiksus ja taust lähevad kokku tulevase meeskonnaliikme profiiliga. Teisalt on töövestlus hädavajalik ka kandidaadile, et mõista, kas just see ettevõte on koht, kuhu oma aega panustada. Siit leiad soovitused, kuidas valmistuda töövestluseks. Lisaks tutvustame töövestluse kuldreegleid.


Millistele küsimustele tasuks olla valmis vastama? ⬇️

Oleme kokku kogunud enimlevinud töövestluse küsimused, mida tööintervjuul sageli küsitakse. Kuigi iga töövestlus on unikaalne ning sõltub suuresti pakutavast positsioonist ja ettevõttest, tasuks nende küsimuste peale varasemalt mõelda ja need enda jaoks lahti mõtestada – nii võid kindel olla, et näitad end töövestlusel parimast küljest. 

 1. Miks sa otsustasid kandideerida just sellele ametikohale?
  ➡️ Selle küsimuse juures tasuks mõelda töökuulutuse nõudmiste peale ning tuua paralleele enda oskuste ja kogemustega. Samuti tasub kirjeldada oma motivatsiooni ja huvi just seda tööd teha, ning kui oled varasemalt toimetanud just selles valdkonnas või ametipositsioonil, tuleks see kindlasti välja tuua.
 2. Millised on sinu ootused meile?
  ➡️ Tööandjad soovivad teada, kas see, mida nemad pakuvad, ühtib sellega, mida sina päriselt soovid. Kui sinu jaoks on oluline, et tööandja oleks paindlik ja pakuks kodukontori võimalust, tasuks see välja tuua. Kui sinu jaoks on olulised ettevõttesisesed arenguvõimalused, siis soovitame seda samuti mainida. Selle küsimuse juures võid välja tuua ka oma ootused tulevasele ülemusele: kui soovid rohkem suunamist, siis anna sellest teada, ning kui soovid rohkem vabadust ja ise otsustada, siis räägi sellest ausalt. 
 3. Räägi meile endast.
  ➡️ Sellise mõttega alustatakse mitmeid töövestluseid. Kuigi endast rääkimine ei tohiks väga keeruliseks osutuda, võib see sageli justkui jalad alt lüüa ja panna mõtlema: “Mida ma siis räägin?”. Too siinkohal välja olulisim oma töötamise ajaloos: viimane töökoht ja ametiroll, suurimad saavutused, parimad oskused ning kirjelda, milline sa inimesena oled! Samuti võid rääkida, millega tegeled vabal ajal ning kui sul on mõni põnev hobi, tasuks see samuti välja tuua. 
 4. Mis on sinu tugevused ja nõrkused?
  ➡️ Tugevuste juures mõtle selle peale, millised oskused on antud tööpakkumise raames olulised, kuid jää seejuures ausaks! Nõrkuste välja toomine on hoopiski keerulisem – ei tahaks ju välja tuua selliseid omadusi, mis sind väga kehva valgusesse seaksid. Proovi leida midagi, mille saaksid enda kasuks tööle panna: nt kui kipud liiga palju lobisema, siis too välja, et hoolimata sellest suudad alati kolleegide tuju rõõmsaks teha. Või kui oled liiga pedantne, siis selgita, et tänu sellele on sinu töö alati laitmatu.
 5. Kas sul on meile küsimusi?
  ➡️Peaaegu alati lõpetatakse töövestlus selle traditsioonilise küsimusega ning uuritakse, kas sul on mingeid küsimusi tekkinud. Seda võimalust tuleks kindlasti kasutada, et näidata üles huvi ettevõtte ja positsiooni vastu. Siinkohal võid uurida näiteks ettevõtte töökultuuri kohta ja küsida, kas tehakse ka ühisüritusi, korraldatakse väljasõite vms. Samuti võid uurida ettevõtte tulevikuplaanide kohta ning küsida kõike muud, mida töövestlusel ei räägitud. 

Töövestluse kuldreeglid ⭐️
 • Tutvu põhjalikult ettevõttega, kuhu kandideerimas oled. Külasta kodulehte ning viska silm peale ka sotsiaalmeediale –  võid saada sealt olulist informatsiooni!
 • Riietu viisakalt! Pea meeles, et kuigi sa ei lähe ballile, aitab korrektne ja viisakas riietus sind parimasse valgusesse seada.
 • Rõhuta enda tugevaid külgi, kuid jää seejuures ausaks – ära luiska endale oskuseid või kogemust, mida sul tegelikult pole.
 • Ära jää hiljaks! Hilinemine on üks omadusi, mis pole paljudele meelt mööda, seega ajasta enda saabumine pigem varem, kui hiljem!
 • Jää iseendaks! Tööandjad tunnetavad, kui teeseldakse kedagi teist – oma aususe ja siirusega sulatad ka kõige külmemad südamed. 

Et töövestlusele pääsemine läheks edukalt, loo CV, motivatsioonikiri ja kaaskiri meie lihtsate õpetuste järgi.

Soovime sulle edu töövestlustel- ja otsingutel! 💙

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top