fbpx
CV.ee tööelublogi

Kuidas saada ihaldatud praktikakohta? Karla Oder jagab 5 nippi!

Kuidas saada ihaldatud praktikakohta? Karla Oder jagab 5 nippi!

Sinu teekond praktikale – 5 nippi, kuidas saada ihaldatud praktikakoht

https://youtu.be/v6lUpi-j_U4

Nagu ka tavalisele töökohale kandideerides, on konkurents tihe ka praktikakohtadele kandideerimisel. Järgnevalt toome välja 5 soovitust, kuidas suurema tõenäosusega praktikale pääseda.

1. Eristu teistest praktikakohale kandideerimisel, jää silma – tee midagi ootamatut või teistsugust

Loomulikult tuleb praktikakohale kandideerides enamasti esitada ettevõttele ka oma CV ning saata e-maili teel kandideerimissoov. Võlu seisneb selles, et seda saab teha tunduvalt loovamalt, kui seda teeb teine kandideerija.

Mõtle sellele, kuidas saaksid eristuda ning kasuta oma loovust. Ära karda erineda, sest see toob sind teistest esile ning näitab, et soovid seda kohta väga. Ole CV koostamisel avatud videoformaadile

2. Ole aktiivne ning suhtle inimestega

Avalda arvamust ja jaga oma teadmisi teiste inimestega. Päeva lõpuks loevad tööandjale ka inimeste soovitused, kes Sinuga koos varasemalt õppinud ja töötanud on.

Aktiivne tuleb olla nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Suhtle inimestega ning loo uusi suhteid. Ära pelga kohtuda uute inimestega, sest see võib olla tee ideaalse praktikakohani.

3. Hari ennast ning ole valdkonnas toimuvaga kursis

Kui sa pole eriline raamatute fänn, siis leiad erialast teavet ka internetist.

Internet on piiramatute võimalustega ning lihtsa otsimise tulemusena leiad kõik, mis Sulle huvi pakub.

Hoia ennast pidevalt erialaste teemadega kursis ja sa avaldad kindlasti praktikavestlusel oma teadmistega muljet.

4. Vaata üle oma sotsiaalmeedia kontod

Ole ettevaatlik sellega, mida oma sotsiaalmeedias jagad. Lõbutsemine ei ole patt, kuid mitmemõttelise sisuga pilt või videoklipp võib tõmmata kriipsu Sinu poolt ihaldatud karjääri algusele.

Alati ei pruugi toimida ka see, kui hoiad enda kontosid privaatsena. Kui tööandjal on valida kahe kandidaadi vahel ning ühel on avalik profiil asjakohase infoga, siis privaatse profiiliga kandidaat jääb varju. Seega praktikakoht jääbki nii lihtsa tõsiasja tõttu saamata.

5. Ole esimene ning alusta otsimist juba varakult

Mida varem Sa praktikakoha otsimisega alustad, seda suurema tõenäosusega saad Sa koha, millest unistanud oled.

Vali endale meelepärased ettevõtted välja ning valmista ka ettevõtted ette enda märguandega, et praktikaperiood on tulekul. Nii saavad ettevõtted enda vajadused ja kindlad praktikaperioodid läbi mõelda.

Lisaks kõigele eelnevale ära unusta puhata ning olla õnnelik. Sisemine rahulolu ning enesekindlus peegelduvad ka väljapoole.

 

Tutvu praktikakohtadega varakult aadressil www.CV.ee/praktika

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top