fbpx
CV.ee tööelublogi

Filmi ja kandideeri!

Filmi ja kandideeri! 2

Videokandideerimisega tööle või praktikale saad näidata end isiksusena, tuua esile oma tugevused ja parimad suhtlmisoskused ning jääda silma unikaalse isiksusena. Kasuta lihtsalt ära igapäevases kasutuses olevate nutiseadmete potentsiaali ning CV.ee videokandideerimist.

Kui traditsiooniline CV on rohkem passiivne instrument, millega tööandjale edastada endast suur hulk taustainfot, siis videoformaat loob mõjusama võimaluse kõnetada potensiaalset tööandjat just oma hoiakuga ning isiksuse eripäraga. Tööturu innovatsioon peitub suuresti tulevastes tööotsijates endis – kas Sina oled valmis panustama tehnoloogilise üliühendatuse edasiviimisesse ka tööturule?

Videoformaadis elulugu

Arvukad uuringud on näidanud, et videod hakkavad üha enam maailma vallutama. Vaata kas või seda, mis toimub Facebookis, Instagramis ja SnapChatis. Seega on igati loogiline samm kasutada ära videoedastuse potentsiaali ka töö- ja praktikakohale kandideerides.

Innovaatilisema Eesti ettevõtted on juba välistanud ainult traditsioonilise CV põhjal otsuse langetamise ning ootavad kandidaadilt videoformaadis elulugu. Oled sa hea suhtleja? Seikleja? Näita oma stiili ja julget pealehakkamist! Või tõesta video abil, et oled tegus ja võtad oma põnevat hobi tõsiselt.

Video CV on lühike videosalvestus kandidaadi kohta, mis annab potensiaalsele tööandjale ülevaate kandidaadi peamistest oskustest ja kogemustest. Sealjuures on oluline meeles pidada, et video CV-d kasutatakse tavalise CV täiendamiseks, mitte asendamiseks.

Startup-Scouter Henri Viirok jagab päriskogemust: „Elisas soovime alati teha teada-tuntud tegevusi läbi uute nutikate viiside. Kui hakkasime värbama uusi Startup Scouteri praktikante, olime kohe kindlad, et me ei soovi seda teha traditsiooniliselt paber-CV ja motivatsioonikirja teel. Tänases töökeskkonnas on suur roll avatud suhtlemisel ja meeskonnatööl, seega nägime, et Video CV aitab meil saada kandidaatidest parema ülevaate. Kandidaatide selekteerimisele kulus ka vähem aega ja selle arvelt saime rohkem aega panustada kandidaatide hindamisele ja vaadata, kuidas nad meie meeskonda sobituksid.

Intervjuu või kaamera – mugavustsoonist välja!

Kaamerad, sealhulgas pildistamine ja filmimine kipuvad loomult arglikku eestlast pigem hirmutama. Lihtsam on püsida enda mugavustsoonis ja täiendada taaskord enda klassikalises vormis CV-d ning saata see tööandjale teele ilma lisapingutuseta. Ent tööandjal on selle võrra samuti lihtsam otsust langetada – teine kandidaat, kes otsustas mugavustsoonist välja tulla, saab eristumise tõttu plusspunkte ning on tööandjale Sinust paremini meelde jäänud.

Tööintervjuu nõuab niisamuti igalt kandidaadilt mugavustsoonist välja tulemise julgust ning muuhulgas ka ettevalmistust, et mõjuda professionaalselt. Videoformaadis CV loomine ei ole töövestlusest keerukam, kuna annab erinevalt intervjuust võimaluse proovida uuesti, kui sõnad läksid segamini või suur närv tabas ootamatult. Video CV-d luues on Sinu ees vaid ese – kaamera, ent intervjuul võib olla koguni mitmeid teisi kandidaate ja lisaks tööandja esindajad. Samas, kui oled see julge, kes otsustab videoformaadis eluloo kasuks, siis kujutle filmides, et vaatad otsa siiski tööpakkujale, mitte seinale või arvutile.

Ole loomulik, ole Sina – niiviisi nagu Sa ka intervjuul päriskohtumisel oleksid. Näita enda isikupära, sest just see annab tööandjale ülevaate sellest, kui hästi võiks kandidaat nende töökeskkonda sobituda.

Video CV-de kogemus on ka SA Innove Rajaleidja keskusel, kelle eesmärk oli saada tööjõuturult sobivaim ja parim tööjõud väikseima võimaliku kogukulu eest. Tööandjana valmistati ette videoformaadis töökuulutus, mis pälvis ligi 100 jagamiskorda sotsiaalmeedias.

Kandidaate laekus üle 40 ja video esitas 14 – video esitanud kandidaatidest osutusid valituks kolm spetsialisti, kes on tänaseks antud ettevõtte ridades tööl. „Video CV on atraktiivne ja kaasaegne värbamisturunduse võimalus ja mugav vahend värbamaks uusi töötajaid. Kindlasti on tulevik videovärbamise päralt,“ võttis Rajaleidja esindaja videokogemuse kokku.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top