fbpx
CV.ee tööelublogi

Millest alustada motivatsioonikirja kirjutamist?

Millest alustada motivatsioonikirja kirjutamist? 1

Paljud tööandjad CV.ee tööportaalis ootavad lisaks CV-le kandideerijatelt ka motivatsioonikirja. Enamjaolt kuni ühe lehekülje pikkune tekst on mõeldud kandidaadi häid külgi veelgi enam esile tooma ning tegema tööandjale selgeks, miks just see inimene soovitud positsioonile parim on. Siiski on motivatsioonikirjade kirjutamine osale inimestest paras väljakutse, kuna enda kiitmine ei olegi nii lihtne kui arvata oskame.

Miks kandideerid

Kirjutama asudes tuleks lähtuda sellest, mis on kirja eesmärk. Motivatsioonikiri ei ole CV. Seetõttu ei ole vaja seal korrata juba CV-s läbi käinud informatsiooni. Hea motivatsioonikiri peaks tegema tööandjale selgeks, miks just sina oled parim kandidaat ning millised on need omadused ja saavutused või kogemused, mis seda väidet toetavad. Kirja alguses tuleks muidugi esitada üldised andmed selle kohta, miks kirja kirjutad, kuhu kandideerid ja kust näiteks tööpakkumise kohta infot said. Sealt edasi tuleks aga keskenduda iseendale ja oma saavutustele. Kindlasti tuleks motivatsioonikirjas tuua välja, miks sa töökohale kandideerida tahad. Jah, tihti on põhjuseks kõrgem palk. Ent hea oleks, kui oskad välja tuua põhjuseid, miks sulle see töökoht ka lisaks palganumbrile ahvatlev tundub.

Kogemused ja saavutused

Täpselt nagu CV-ga pole ka motivatsioonikirja mõtet hakata loetlema kindla töökohaga mitte seotud saavutusi või kogemusi. Võibolla on sul aastaid ettekandjana kohustusi, kuid kandideerides nüüd juhtivale positsioonile ei pruugi see tööandja jaoks määrav faktor olla.

Millest alustada motivatsioonikirja kirjutamist?
Lisa kindlasti juurde, et täpsema infoga CV leiab manusest (ära unusta seda kirjale kaasa panna).

Teisalt ei tohiks ka oma kogemusi maha teha või arvata, et need pole olulised. Ettekandja töö ei ole lihtne ning pidevalt inimestega suhtlemine ja vahel (tihti) stressirohketes olukordades toime tulemine on midagi, mida iga tööandja hinnata oskab. Siin tuleb sul teha värbajale selgeks, millist väärtust sa ettevõttele tood ja miks just sina teistest parem oled. Samas tuleb olla ettevaatlik enda liigse kiitmise eest ja jääda ikkagi enda suhtes ausaks. Enne kirja ära saatmist loe see kindlasti mitu korda kriitilise pilguga üle. Veel parem oleks, kui annaksid seda lugeda mõnele sõbrale või tuttavale, kuna tihti ei pruugi me ise oma stiilivigadest aru saada ning lisa silmapaar on kindluse mõttes alati hea.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top