fbpx
CV.ee tööelublogi

Kuidas võib haiguspäevade pakkumine aidata töötajaid hoida?

Kuidas võib haiguspäevade pakkumine aidata töötajaid hoida?

Tööandjad võivad arvata, et haiguspäevade kaotamine vähendab ettearvamatuid puudumisi ja tõstab töötajate produktiivsust. Kuid see võib ka valusalt kätte maksta seistes silmitsi kõrgete lahkumismäärade ja kurnatud tööjõuga, peavad tööandjad mõtlema, kas nad tõesti tahavad lasta haiguspäevadel töönormidest kaduda.

Haigena töötamine kogus pandeemiaga hoogu

CV-Online’i uuring tõi esile töötajate tähelepaneku, et haiguspäevi ettevõtetes üldiselt ei kasutata – nähtus, mis on tekkinud pandeemia tekitatud hübriidse töökeskkonna tõttu. Enne kui COVIDist kuulsime, oli tööjõud tuntud selle poolest, et ei kasutanud puhkuse- ega haiguspäevi tõbiseks jäämisel.

82 protsenti töötajatest uuringus ütles, et tulid tööle külmetuse või gripi sümptomitega. Kuigi haigena töötamine pikendab põdemise kulgu, on laialdane kodukontori kasutamine innustanud inimesi ka haigena kodus tööd tegema – 72% ütleb, et kaugtöö on andnud selleks võimaluse. 58% ütles, et nad ilmusid endiselt tööle, kuna nad kaotaksid haiguslehe tõttu märgilise osa oma palgast, ja 45% ütles, et haigus ei ole takistanud töötamist.

Võib arvata, et töötajad jätkavad pandeemia ajal haigena töökohustusi, kuna neil on põhjust karta, et võib juhtuda midagi katastroofilisemat ja neil on hiljem haiguspäevi vaja. Töötajate haigena koju jäämise kõhklused võivad tuleneda ka raskest töökoormusest. Kõrge koormuse tõttu on paljudel töötajatel raskusi tähtaegadest kinnipidamisega.

Kas see on tööandjate jaoks positiivne?

Tööandjaid võib rõõmustada idee, et traditsioonilisel külmetus- ja gripihooajal tehakse rohkem tööd. Sellele lisandub ka asjaolu, et paindlik töökorraldus ei kahjusta produktiivsust, nagu paljud kartsid 2020. aasta kevadel kaugtööle kiirustamise ajal.

Arvamus, et kodus töötavad inimesed vähem, on vale. Töökeskkonna paindlikkus eemaldas mõned traditsioonilised tööga seotud piirangud, nagu näiteks autoga tööle sõitmise ajakulu. See omakorda tähendab, et inimesed saavad rohkem töötada. Kuigi suurenenud produktiivsus võib tööandjatele meeldida, ei too see neile pikaajalist kasu.

Töötajad pööravad suurt tähelepanu sellele, kuidas tööandjad suhtuvad oma heaolusse ja tervisesse. Pandeemia põhjustas tohutu muutuse töötajate teadlikkuses oma vaimsest ja füüsilisest tervisest. Kui töötajad tunnevad, et nende ettevõtted kasutavad neid ära, saavad nad kiiresti leida ettevõtte, mis austab rohkem nende piire ning pakub lisaks sellele ka paremat hüvitist ja tasusid.

Tööandja haiguspäevade poliitika või selle puudumine mängib rolli töötajate tervise väärtustamise väljaselgitamisel. Jätkuva paindlikkuse korral on tööandjatel ka võimalus näidata, et haiguspäevad on olulised, isegi kui neist on lihtne loobuda.

Valige kindel lähenemine ja järgige seda

Mõned tööandjad loovad piiramatu puhkusegraafiku, mis võimaldab töötajatel võtta nii palju puhkepäevi, kui vaja. Teised tööandjad on erinevate puhkusevajaduste rahuldamiseks kasutusele võtnud kindlad puhkusepäevad. Ükskõik, millise lähenemise tööandja valib, on hädavajalik, et see võetaks vastu ja kujundataks vastavalt töötajate vajadustele

Tööandjad saavad seada ootused ja ettevõtte standardi ning ka ettevõtte juhid peavad selles eeskujuks olema. Kui juht saab toidumürgituse ja otsustab puhkamiseks vaba päeva võtta, peab ta oma meeskonnale e-kirja saatma ja neile teatama, et ta on haige ja plaanib tööst eemal olla. Järgmine kord, kui üks tema töötajatest on haige, järgivad nad tõenäoliselt juhi eeskuju. Sellised väikesed toimingud avaldavad mõju, eriti aja jooksul.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top