fbpx
CV.ee tööelublogi

Kolm nippi, kuidas efektiivsemalt tööd otsida

Asjalik juhend: kuidas luua selline CV, et sind ka päriselt tööle võetaks 3

Töö otsimine on paljude inimeste jaoks stressirohke tegevus. Esiteks tuleb leida sadade pakkumiste seast just sulle sobivad positsioonid ning seejärel hakata konkureerima kõikide teistega, kes parajasti sellele ametikohale kandideerivad. Teatud tegevuste ja teadmiste abil on aga võimalik kogu protsessi enda jaoks palju lihtsamaks teha.

1. Tea oma väärtust ja seda, mida sa tahad

Töö otsimine võib mõnes mõttes isegi omamoodi põnev olla, kuid otsimisel peaks olema ka kindel eesmärk. Isegi enne töökuulutuste ette võtmist tuleks enda jaoks teha selgeks, millised on need valdkonnad ja positsioonid, kus sa päriselt tahad töötada ning seejärel need, kus sa oled samuti nõus töötama. Kui su kutsumuseks on inimeste nõustamine ja nendega suhtlemine, ei ole mõtet sirvida ehitussektori töökuulutusi.

Samuti tasuks veidi mõelda oma oskuste ja kogemuste peale ning sellele, millist väärtust sa tulevasele tööandjale suudad luua ja pakkuda. Kindlasti tuleks jääda enda suhtes ausaks, kuid samas pole mõtet end ka üleliia maha teha – kõigil meist on teatud tugevused, mida õigel erialal kindlasti ära saab kasutada.

Ekspert soovitab: mil moel jätta töövestlusel hea mulje ja kuidas küsida palka juurde?
Kaardista enda tugevused ning võta vajadusel abiks ja toeks mõni hea sõber või sulle lähedane inimene.

2. Tee oma kodutöö ära

Pole mõtet kandideerida positsioonile või ettevõttesse, millest sa päris hästi aru ei saa. Tööandjad on CV-Online uuringutes korduvalt välja toonud kandidaate, kes ei teadnud, mis ametile või ettevõttesse nad täpselt kandideerivad. Kodutöö algab juba töökuulutuse põhjalikult läbi lugemisest, kuid kindlasti tasuks uurida põhjalikumalt ka tööandja ja firma tegevusala kohta. Kõige parem on leida mõni inimene, kes on samas asutuses või vähemalt sarnasel positsioonil töötanud ja temalt otse olulisi asju küsida.

3. Mõtle tuttavate peale!

Paljud, võib öelda, et enamik, töökuulutusi on postitatud internetti. Tööportaalides on väga suur hulk erinevaid pakkumisi ja positsioone kõikvõimalikele valdkondadele. Samuti postitatakse tänapäeval töökuulutusi ka sotsiaalmeediasse ja ka veebiväljaannetesse. Internet ei pea aga olema ainuke koht, kust tööd otsida.

Mõtle oma tuttavate peale – kas mõni neist töötab põnevas ettevõttes, mille vastu sul huvi on? Äkki tead kedagi, kes tegeleb sama valdkonnaga nagu sina, kuid veidi erineval ametil? Võta nendega ühendust ja uuri, ehk teavad nad mõnest vabast töökohast või oskavad sulle soovitada inimest, kes võiks sind edasi aidata.

CV-Online

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top