fbpx
CV.ee tööelublogi

Kuidas saada Top Tööandjaks Eestis?

Kuidas saada Top Tööandjaks Eestis? 1

Igal aastal valitakse erinevate konkursside ja uuringute toel välja parimad tööandjad Eestis. Võib öelda, et Top Tööandjaks ei saada niisama – parimate tööandjate taga on järjepidev ja katkematu töö pakkuda inimestele enamat, kui lihtsalt tööd. 

Ajal, kus kandidaate on keeruline leida ning töötajad on oma tööandjatele lojaalsed, tõstab Top Tööandja tiitel oluliselt nii kandidaatide hulka kui ka kvaliteeti. Kuidas saada Top Tööandjaks Eestis ning mis on need kriteeriumid, mis inimestele enim korda lähevad? 

2021. aasta Top Tööandjate valimisel selgus CV.ee poolt läbiviidud uuringust, et kõige olulisemad kriteeriumid tööandja valikul olid motiveeriv palk ja lisahüved, hea sisekliima ja toredad kolleegid ning paindlik töökorraldus. Loe, kuidas need hüved enda ettevõtte kasuks tööle panna!

Raha paneb rattad käima

Kuigi räägitakse, et raha pole elus kõige olulisem, tahavad tublid talendid hea töö eest väärilist tunnustust saada. Soovitud palga ja tegeliku palga vahel on hetkel suured käärid, kõige suuremad just noorte ja tudengite seas. 

Pea sama oluliseks on muutunud ka erinevad boonused ja hüved, mida tööandja võimaldada saab. Lisaks sporditoetusele on viimasel ajal populaarsust kogunud ka erinevad tervisekindlustuse lahendused – ajal, mis tervis on saanud uue tähenduse, hindavad ka töötajad selliseid asju varasemast enam.

Ettevõtte suurim vara on inimesed

Inimesed on need, kes annavad tööle õige tunde ja värvi, aitavad sind, kui on raske ja annavad head nõu. Top Tööandjad teavad, kuidas panna inimesi koos tööle ning kuidas luua selline sisekliima ja kultuur, mis inimesi toetaks ja motiveeriks. 

Töökultuuri ja -keskkonna loomisel mängivad enim rolli töötajate vajadused ja soovid – kuula oma töötajad ära ning keskendu nende tugevuste arendamisele ja integreerimisele!

Kaugtöö tuli, et jääda

Isegi pärast pandeemia seljatamist on üks asi kindel – kaugtöö tuli, et jääda. Oluline on aga, kuidas siit edasi minna. Kas sinu organisatsioonis on olemas kaugtöö poliitika ja sisekommunikatsioon on selliselt korraldatud, et see soosiks ka kaugtöö tegemist? 

Kodukontori perioodidel kannatavad enim just meeskonnatunne ja koostöövalmidus. Proovi leida lahendusi ja kohanda sisekommunikatsioon ja ühisüritused selliselt ümber, et töötajad tunneksid end osana ettevõttest ka kaugtööl olles. 

Tee head, aga näita seda ka väljapoole

Eelmise aasta Top Tööandjaid iseloomustab tugev tööandja bränd ning selle strateegiline juhtimine. Selleks, et ka potentsiaalsed uued töötajad oleksid ettevõtte tegemiste, väärtuste ja hüvedega kursis, tuleb seda kõike väljapoole näidata. Tööandja bränd loob ettevõtte sisust terviku ning näitab kandidaatidele, miks just ühes või teises ettevõttes on hea töötada.

2022. aasta Top Tööandjate valimised on täies hoos –  anna oma hääl Top Employer kodulehel!

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top