Tööotsijale
CV.ee tööelublogi tööotsija kategooria toob sinuni uudised ja parimad praktikad, et olla tööturul edukas.
Avasta » Tööotsijale
Korduma kippuvad küsimused
Siit leiad kõik korduma kippuvad küsimused ja karjäärialased soovitused.
CV on iga kandidaadi visiitkaart ning tähtis osa esmamulje loomisest. Selle eesmärk on näidata tööandjale, et sobid pakutavale töökohale. Oluline on omada korrektselt koostatud CV-d ning enne kandideerimist läbi mõelda, millised on sellele ametikohale esitatavad nõuded. CV näidis ja CV koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt on leitavad siit.
Motivatsioonikiri on sinu oskuste ja varasemate kogemuste kirjeldus, mis täiendab CV-d. See aitab sind näidata parimast küljest ning põhjendada tööandjale, miks just sina oled sobivaim kandidaat pakutavale ametipositsioonile. Motivatsioonikirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt on leitavad siit.
Kaaskiri on märksa lühem ja põgusam kui motivatsioonikiri ning selle võib lisada ka lihtsalt e-mailina. Selgita, mis kohale kandideerimas oled ja lisa oma põhjendus. Kirjelda põgusalt oma tausta ja proovi leida paralleele töökuulutuse nõudmiste ja enda kogemuse vahel. Kaaskirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt ning õpetused, kuidas luua silmapaistev kaaskiri on leitavad siit.
Uuringutest on selgunud, et kandidaadi sobivuse hindamisel toetutakse kõige enam just töövestlusele. Töövestlus annab tööandjale võimaluse kandidaadiga isiklikult tutvuda, küsida täpsustavaid küsimusi ja mõista, kas kandidaadi isiksus ja taust lähevad kokku tulevase meeskonnaliikme profiiliga. Soovitused, kuidas valmistuda töövestluseks leiad siit.
Palgaootuse määramisel tuleks jääda reaalsuse piiridesse. Liiga kõrge palgaootuse puhul võidakse sind värbamisprotsessis välja praakida ja eelistada kandidaate, kelle ootusele suudab tööandja ka vastata. Palgaootuse välja selgitamiseks tuleks arvesse võtta tööstaaži, keskmist palka enda positsioonil, hinnata oma konkurentsivõimet ja varasemat kogemust. Soovitused, kuidas selgitada välja enda palgaootus leiad siit.
Värsked uudised
Kuidas palka juurde küsida nii, et vastus oleks „jah“?
Palgatõusu küsimine ei pea olema hirmutav. Hästi ettevalmistatud argumendid ja õigesti ajastatud vestlus aitavad sul saada soovitud palka.
Diskrimineerimine tööturul – paljastame tõelise ulatuse
Uuring paljastab diskrimineerimise tõelise ulatuse tööturul. Räägime diskrimineerimise mõjust töökeskkonnale ja jagame praktilisi nippe.
Kuidas palgatõusu küsida nii, et ülemus lihtsalt ei suuda öelda ei?
Kuidas küsida palgatõusu nii, et su ülemus kindlasti ütleks JAH-sõna? Saa teada, kuidas mõjuda palgatõusu küsides veenvalt.
Kuidas tööl võimalikult vähe hoolida
Keskendume sellele, kuidas tööl võimalikult vähe hoolida läbi parema suhtlemisoskuse. Kõike seda selle nimel, et tööl õnnelikum olla.
Palgasurve või palgavõimalus? Kuidas praegune tööturg aitab sul rohkem teenida?
Saa teada, miks just tänane seis tööturul on õige aeg palgatõusust rääkimiseks ja milliste argumentidega endale palka juurde küsida.
Ekkega palgaläbirääkimistest: Turupalk kui suurim pettus
Turupalk on müüt – loe, miks sa ei peaks järgmisel palgaläbirääkimistel aluseks turu keskmist palka võtma.
Tööelublogi podcast tööotsijale
Kuula kõiki podcasti episoode siit.
CV.ee tööelublogi podcast
Kasulik lugemine
Motivatsioonikirja näidis
Motivatsioonikirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Juhend, kuidas luua silmapaistev motivatsioonikiri.
CV näidis
CV näidis ja CV koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Juhend, kuidas luua atraktiivne CV, mis paistab silma.
Kaaskirja näidis
Kaaskirja näidis ja koostamise juhend värbamisspetsialistide poolt. Siit leiad juhendi, kuidas luua silmapaistev kaaskiri.
Kuidas valmistuda töövestluseks
Siit leiad soovitused, kuidas valmistuda töövestluseks. Lisaks tutvustame töövestluse kuldreegleid.
Meie Youtube kanal
CV.ee Youtube kanalilt leiad palju häid videosid oma karjäärialaste katsumuste lahendamiseks.