fbpx
CV.ee tööelublogi

7 peamist põhjust palkade tõstmiseks

7 peamist põhjust palkade tõstmiseks palk

Teie töötajad viivad teie ettevõtet edasi, nii et kui nende sissetulek mõjutab mingil määral nende endi stabiilsust, siis ettevõtte jaoks mõjutab see töötaja produktiivsust. See tähendab, et nende palk on otseselt seotud teie ettevõtte eduga. Loogiliselt võttes peaksite seega oma töötajatele maksma valdkonna keskmisest kõrgemat palka

Töötajate palgad on kriitiline äriotsus, mille teevad ettevõtte juhid ja personalijuhid. Kaaluda tuleb mitmeid tegureid: ettevõtte praegune ja tulevane tulu, töötajatele mineva palga lisakulud, palkade mõju teie värbamisprotsessidele ja palju muudki.

Need otsused on olulised, kuna palk mõjutab töötaja töökogemust. Saadav töötasu aitab säilitada nende isiklikku elukvaliteeti ja juhib paljusid nende valikuid väljaspool tööd. See on ka üks peamisi üksikasju, mida inimesed töökoha valimisel arvestavad.

CV-Online on välja selgitanud seitse põhjust, miks palkade suurendamine soosib teie ettevõtte edukust ja vähendab kulusid.

1. Häid talente napib

Tänapäeva pidevalt muutuvas ärimaailmas on vaid käputäis inimesi, kellel on teatud rollides silma paistmiseks vajalikud oskused. Peaksite tegema kõik endast oleneva, et saada nendest inimestest oma meeskonda kõige andekamad. Parimad insenerid, disainerid, müügiinimesed ja kõik oma valdkonna andekaimad on kuumad kaubad.

Üks tõhusamaid viise nende inimeste meelitamiseks on kõrge töötasu. Keskmisest kõrgema palga pakkumine aitab meelitada tõelisi talente, kes võivad oluliselt mõjutada teie ettevõtte tulemusi.

2. Töö kvaliteet paraneb

Makstes töötajatele keskmisest kõrgemat palka, ütlete sisuliselt, et ootate keskmisest kõrgemat tööd. See võib tunduda pinnapealne, kuid ka praktikas on tulemus parem. Kuigi palk ja hüvitised ei pruugi alati olla töötajate suurimad motivaatorid, aitavad need kindlasti kaasa.

Tuleb tõdeda, et kõrgemad palgad kipuvad motiveerima produktiivse töö kultuuri. Kui inimesed tajuvad, et nad saavad rohkem palka, kui nende kolleegid teistes ettevõtetes, sunnib see neid sageli lisapingutusi tegema. Nad teevad rohkem tööd, et näidata, et nad väärivad määratud tasu.

3. Hea sõna levib kiiresti

Kõrgelt tasustatud töötajad võivad olla oma tööga õnnelikumad, eriti kui neile see töö meeldib. Eeldades, et teete nende töötajate sisuka kaasamise nimel kõvasti tööd, võivad nad teie ettevõttes põnevusega püsima jääda.

Tipptasemel ettevõtted kaasavad oma töötajaid mitte ainult neile rohkem makstes, vaid pöörates ka isiklikku tähelepanu, kiites neid avalikult või kaasates neid värbamisotsuste tegemisse. See aitab suuresti kaasa ka heaolu- ja turvatundele.

Nad võivad omakorda soovida värvata oma kõrgelt kvalifitseeritud sõpru ja tuttavaid teie meeskonnaga liituma. See loob teie ettevõtte heaks töötavate tipptalentide positiivse ahela.

4. Töötajad jäävad püsima

Hästi kompenseeritud ja kaasahaarav kultuur võimaldab töötajatel pikemas perspektiivis oma töökohal püsida. Mida kauem keegi teie ettevõttes on, seda paremini mõistab ta ka ettevõtte toimimist, norme ja missiooni. See võib omakorda muuta nad veelgi produktiivsemaks ning luua kontoris tugevamaid meeskondi ja sidemeid.

Töötajate säilitamine tähendab ka seda, et tööjõu voolavus on väiksem. See tähendab, et kogete vähem takistusi, mis tulenevad uute töötajate värbamisest, kes peavad õppima uusi oskusi ja keda on vaja välja koolitada. Samuti kulutate vähem aega ja raha uute töötajate otsimisele ja intervjuudele. 

5. Keskendumisvõime tõuseb

Kui raha on vähem muret tekitav, saavad töötajad rohkem keskenduda oma tööalastele projektidele. Neil on vähem muret majanduslikult ellujäämise või ebaõiglase hüvitise pärast. See tõstab nende kohalolu kontoris ja ka keskendumisvõimet, mis soosib kõrgemat produktiivsust ja paremat töö kvaliteeti.

6. Organisatsioonikultuur edeneb

Võib-olla on selle kõige taustal kadunud arusaam, et inimestele rohkem maksta on eetiline. Kui keegi teeb äärmiselt väärtuslikku või kvaliteetset tööd, väärib ta selle eest ka boonust. Aina enam leiab kasutust idee, et töötajad võiksid saada õiglase osa väärtusest, mida nad ettevõttele lisavad.

Seetõttu inimesed, kes loovad vaieldamatult suure osa ettevõtte väärtusest, võiksid sellest ka osa saada. See võib aidata edendada võrdõiguslikkuse kultuuri, millest enamik töötajaid hoolib.

7. Kasu kaalub üles kulud

Töötajate palkade tõstmine võib alguses tunduda valus. See võib teie ettevõttele lühiajaliselt tähendada väiksemat kasumit. Aja jooksul võib see mitte ainult parandada ettevõtte kultuuri ja õnne, vaid ka säästa teie raha. Kaheksa pühendunud töötajat, kes saavad 100 000 eurot aastas, maksavad teile vähem kui 12 tüdinud töötajat, kes teenivad 70 000 eurot. Väiksema töötajate arvu korral võib toodang olla isegi suurem. 

Raha ei ole ainus asi, mis motiveerib kedagi oma tööd hästi tegema, kuid see mõjutab kindlasti palju. Töötajate palkade tõstmine ei ole lihtsalt üksluine viis nende õnnelikumaks muutmiseks, vaid investeering tootlikumasse ja kvaliteetsemasse ärisse.

Jaga postitust

Loe lisaks

Scroll to Top